Jagiellonia miała szansę odbić się od dna. Niestety tego nie zrobiła

2023.10.19 10:27
Po 5 kolejkach sezonu 2023/2024 tylko takie zespoły jak Jagiellonia Białystok i Clearex Chorzów nie zdobyły w FOGO Futsal Ekstraklasie choćby punktu. W środę (18.10), w stolicy Podlasia, obie drużyny spotkały się w bezpośredniej rywalizacji, której gospodarze nie będą dobrze wspominać. Po komplet oczek sięgnęli bowiem goście.
Fot: Maciej Safaryn

Patrzenie na tabelę FOGO Futsal Ekstraklasy to nie jest dla podlaskich kibiców przyjemność. Na jej dnie znajduje się Jagiellonia i białostoczanie ostatnie miejsce zajmują niestety w pełni zasłużenie, gdyż to właśnie Żółto-Czerwoni jako jedyni nie potrafili w 6 pierwszych meczach zdobyć choćby punktu.

W środę Jagiellończycy przegrali kolejne spotkanie, tym razem niezwykle ważne, ponieważ rywalem był inny zespół mający w batalii 2023/2024 ogromne problemy, czyli Clearex Chorzów. Wynik starcia w 7. minucie otworzył Maciej Mizgajski, ale już po chwili do siatki trafił też Grzegorz Makal, dlatego na tablicy rezultatów w hali Mechaniaka mieliśmy remis. Żółto-Czerwoni poszli następnie za ciosem, czego efektem były bramki Mateusza Łabieńca i ponownie Grzegorza Makala. Pierwszy popisał się pięknym strzałem z woleja, a drugi skutecznie wykończył szarżę lewym skrzydłem.

Pierwsza połowa nie zakończyła się jednak dwubramkowym prowadzeniem białostoczan, bo jeszcze przed przerwą gola zdobył Dominik Jankowski, a po niej to przyjezdni mieli więcej do powiedzenia. Do siatki gospodarzy piłkę zapakowali Sebastian Borzecki (x2) oraz Mariusz Serget, a ponieważ Żółto-Czerwoni odpowiedzieli jedynie trafieniem Jacka Stefanowicza w 38. minucie spotkania, cały mecz zakończył się zwycięstwem Clearexu 5:4.

Porażka Jagiellończyków na pewno boli, lecz futsaliści ze stolicy Podlasia nie mają zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie klęski, bo już w sobotę (21.10) białostoczanie zmierzą się w Warszawie z AZS-em UW Darkomp Wilanów.

16. Jagiellonia Białystok 6 0 17:34

Jagiellonia Białystok - Clearex Corzów 4:5 (3:2)
Bramki: Grzegorz Makal 9, 16, Mateusz Łabieniec 13, Jacek Stefanowicz 38 – Maciej Mizgajski 7, Dominik Jankowski 17, Sebastian Borcki 23, 31, Mariusz Seget 29
Jagiellonia Białystok: Dobreńko - Haraburda, Makal, Łabieniec, Skiepko - Danilewicz, Citko, Kajewski, Stefanowicz, Kozłowski, Kożuszkiewicz, Sakowicz, Prolejko, Nasuto
Clearex Chorzów: Kisielov - Borkowski, Mizgajski, Grzywa, Seget - Nadolski, Banasiak, Hartstein, Kubicki, Kostorz, Jankowski, Ceglarek, Brocki