Jagiellonia nie dała rady. Z Chorzowa przywiozła tylko remis

2023.01.26 09:46
W 18. kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zmierzyła się na wyjeździe z Clearexem Chorzów. W meczu tym padło 6 goli, a obie drużyny podzieliły się punktami.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Przed tygodniem Jagiellonia nie wykorzystała szansy na doskoczenie do miejsc gwarantujących play-offy i tylko zremisowała z Red Dragons Pniewy, a w środę (25.01) sytuacja się powtórzyła, bo Żółto-Czerwoni podzielili się oczkami z niżej notowanym Clearexem.

Rozgrywany w Chorzowie pojedynek rozpoczął się od samobójczego trafienia Pawła Barańskiego, ale po chwili gospodarze wyrównali, gdyż piłkę do siatki zapakował Sebastian Brocki. Później na 2:1 dla Clearexu podwyższył Mariusz Seget, po czym na listę strzelców wpisał się Cristian Neme. Ostatecznie zawodnicy obu drużyn udali się na przerwę przy wyniku 3:2 dla zespołu z Górnego Śląska, ponieważ tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę, po rykoszecie, zdobył wcześniejszy pechowiec - Paweł Barański.

W drugiej części meczu goli było już zdecydowanie mniej. Piłka znalazła się w bramce jedynie w minucie numer 37, kiedy to skutecznym i do tego pięknym uderzeniem popisał się Mateusz Lisowski. W ostatnich sekundach Jagiellończycy postanowili powalczyć o pełną pulę i wycofali bramkarza, jednak taki ruch nie przyniósł zwycięskiego gola i pojedynek zakończył się rezultatem 3:3. Warto dodać, że trafień w środowy wieczór mogło być więcej, ale rzutów karnych nie wykorzystali Adrian Citko oraz Piotr Ćwielong.

15. Legia Warszawa 15 8 42:65

Clearex Chorzów - Jagiellonia Białystok 3:3 (3:2)
Bramki: Sebastian Brocki 9, Mariusz Seget 12, Paweł Barański 20 - Paweł Barański 8 sam., Cristian Neme 16, Mateusz Lisowski 37