Jagiellonia pokonała w sparingu Olimpię Zambrów. Grali nowi i rezerwowi

2017.02.18 13:58
Jagiellonia Białystok rozegrała w Zambrowie sparing z miejscową Olimpią, który wygrała 2:0. Na murawie zaprezentowali się zawodnicy rezerwowi i ci, którzy w spotkaniu z Górnikiem Łęczna zaliczyli tylko kilkanaście minut.
Fot: jagiellonia.pl

Sztab szkoleniowy białostockiego zespołu zadecydował, że tych piłkarzy, którzy nie zagrali zbyt wielu minut w starciach z Lechią i Górnikiem, należy utrzymać w rytmie meczowym, a więc w tym celu zorganizowany został sparing z II-ligową Olimpią.

Jagiellonia, która na plac gry wyszła w zestawieniu m.in. z Grzybem, Gordonem i Novikovasem, od początku spotkania była zespołem zdecydowanie lepszym i szybko zepchnęła gospodarzy do defensywy. Już w 11. minucie – po niepewnym zagraniu bramkarza Olimpii – głową piłkę do siatki z 20. metrów skierował Dawid Szymonowicz. To nie było jedyne trafienie obrońcy Żółto-Czerwonych tego dnia. Szymonowicz strzelił gola także w 38. minucie, kiedy to najlepiej odnalazł się w polu karnym po uderzeniu Marka Wasiluka z rzutu wolnego, które to wylądowało na słupku gospodarzy.

W drugiej połowie Olimpia zdołała dojść do kilku niezłych okazji, ale wynik nie uległ już zmianie. Michał Probierz może z gry swoich zmienników być zadowolony. Udanie zaprezentował się zwłaszcza Szymonowicz, który – mimo że jest obrońcą – popisał się pod bramką rywali kunsztem strzeleckim.

W zespole gości wystąpił Kacper Falon, który w piątek (17.02) został z białostockiej ekipy wypożyczony na pół roku do zespołu Piotra Rzepki.

Olimpia Zambrów – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:2)
Bramki: Dawid Szymonowicz 11, 38

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Ziggy Gordon, Dawid Szymonowicz (85' Rafał Kiczuk), Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Arvydas Novikovas (69' Mateusz Prolejko), Rafał Grzyb (82' Artur Renkowski), Damian Szymański, Dawid Polkowski, Emil Łupiński (46' Damian Toczydłowski) - Przemysław Mystkowski

Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński (46' Arkadiusz Fabiański) - Marcin Byszewski, Błażej Cyfert, Michał Kołodziejski, Rafał Włodarczyk (46' Hubert Kotus), Karol Zieliński (70' Mateusz Jastrzębski), Michał Kuczałek, Łukasz Grzybowski, Marcin Przybylski, Kacper Falon (46' Sebastian Szerszeń), Fabian Piasecki (60' Rafał Włodarczyk)