Jagiellonia przegrała w stolicy

2012.03.12 00:00
Jagiellonia przegrała w Warszawie z miejscową Polonią 1:4 (0:1). Po tym spotkaniu żółto-czerwoni pozostali na 12. pozycji w tabeli. Jedyną bramkę dla białostoczan zdobył Maciej Makuszewski w 59. minucie spotkania.
Fot: jagiellonia.pl
Edgar Cani otworzył wynik spotkania

W 3. minucie Tomasz Kupisz zagrał do Alexisa Norambueny, który dośrodkował w pole karne. Tam do piłki nie doskoczył Maciej Makuszewski. Pięć minut później Makuszewski strzelał z dystansu. Na posterunku był Sebastian Przyrowski. W 15. minucie Luka Gusić popełnił błąd. Chorwat nie trafił w piłkę, która trafiła do Wladimira Dwaliszwili. Na szczęście zawodnik Polonii przestrzelił. W 22. minucie z rzutu wolnego uderzał Łukasz Tymiński, piłkę pewnie złapał Przyrowski. W 36. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Bramkę dla Polonii zdobył Edgar Cani, który otrzymał dobre podanie od Daszwiliego. Tuż przed przerwą podopieczni trenera Jacka Zielińskiego stworzyli kolejną dogodną okazję. Bruno zagrał do Pawła Wszołka, którego ubiegł Grzegorz Sandomierski.

Początek drugiej połowy był wyrównany i żadna ze stron nie potrafiła stworzyć dogodnej okazji. W 54. minucie kibice zgromadzeni na stadionie Polonii wstali z miejsc i zaczęli bić brawo aby uczcić pamięć zmarłego Włodzimierza Smolarka, który miał 54 lata. W 59. minucie stan meczu wyrównał Maciej Makuszewski, który strzałem lewą nogą pokonał Przyrowskiego. Chwilę później Jagiellonia stworzyła kolejną groźną akcję ale Nika Dżalamidze pogubił się w dryblingu. W 67. minucie Paweł Nowotka wpadł w pole karne i oddał strzał. Uderzenie obrońcy Jagi było jednak niecelne. Niewykorzystana okazja zemściła się w 74. minucie. Polonia ponownie wyszła na prowadzenie. Bramkę dla drużyny ze stolicy zdobył Wszołek, który ograł Norambuenę i strzałem w długi róg posłał piłkę do siatki. W 77. minucie z dystansu niecelnie uderzał Tomasz Kupisz. Chwilę później gospodarze zdobyli trzecią bramkę, a jej autorem był Tomasz Brzyski. Polonia czwartego gola strzeliła w doliczonym czasie gry. Po dobrym podaniu Brzyskiego wynik spotkania ustalił Łukasz Teodorczyk.

Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:1 (1:0). Bramki: Çani 36, Wszołek 74, Brzyski 83, Teodorczyk 90 - Makuszewski 59.

Polonia Warszawa: 81. Sebastian Przyrowski - 26. Aleksandar Todorovski, 4. Marcin Baszczyński, 21. Maciej Sadlok, 5. Đorđe Čotra - 32. Bruno (46, 22. Tomasz Brzyski), 6. Tomasz Jodłowiec, 28. Łukasz Piątek, 7. Paweł Wszołek - 9. Edgar Çani (79, 20. Aviram Baruchyan), 14. Wladimer Dwaliszwili (89, 17. Łukasz Teodorczyk).

Jagiellonia Białystok: 12. Grzegorz Sandomierski - 17. Alexis Norambuena (82, 21. Tomasz Frankowski), 15. Thiago Rangel, 3. Luka Gusić, 4. Paweł Nowotka - 8. Tomasz Kupisz (82, 26. Jan Pawłowski), 5. Tomasz Bandrowski, 18. Łukasz Tymiński, 55. Merab Gigauri (46, 31. Ermin Seratlić), 7. Maciej Makuszewski - 11. Nika Dzalamidze.

Żółte kartki: Baszczyński, Bruno, Sadlok, Teodorczyk (Polonia), Seratlić (Jagiellonia).

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).