Jagiellonia przegrała z Karpatami Lwów

2012.01.27 00:00
W rozegranym dziś spotkaniu sparingowym Jagiellonia Białystok przegrała z Karpatami Lwów 2:6 (2:0). Był to pierwszy mecz kontrolny w Turcji, nie licząc wczorajszego, który został przerwany ze względu na złe warunki atmosferyczne.
Fot: jagiellonia.pl

Pierwsza połowa nie zapowiadała przegranej białostoczan. Jagiellonia objęła prowadzenie w 19. minucie. Dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego wybił przed siebie bramkarz Karpat. Do piłki dopadł Grzegorz Rasiak, który skierował futbolówkę do pustej bramki. Białostoczanie podwyższyli tuż przed końcem pierwszej połowy. Golkiper drużyny z Ukrainy po dośrodkowaniu Marcina Burchardta odbił piłkę pod nogi Tomasza Frankowskiego. "Franek" nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce drużyny z Lwowa.

Karpaty zabrały się do odrabiania strat w drugiej połowie. Rywal Jagi zdobył sześć bramek, w tym jedną z rzutu karnego. W dodatku zespół z Ukrainy kończył mecz w dziesiątkę. W 78. minucie drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Ihor Oszczypko.

Jagiellonia Białystok - Karpaty Lwów 2:6 (2:0).