Jagiellonia przegrała z mistrzem Rumunii

2018.01.26 09:14
W środowe (24.01) popołudnie Jagiellonia Białystok rozegrała drugi mecz kontrolny podczas zgrupowania w Tureckim Belek. Niestety, tak jak w pierwszym sparingu, podopieczni Ireneusza Mamrota przegrali. Tym razem 0:2 z rumuńskim Viitorulem Konstanca.
Fot: jagiellonia.pl

Przygotowania do rundy wiosennej upływają w Jagiellonii pod znakiem kontuzji. Niedawno do Białegstoku wrócił Marian Kelemen i junior Mateusz Nikołajuk, a nadal do gry nie są gotowi Piotr Wlazło i Arvydas Novikovas. Ten stan z pewnością nie ułatwia przygotowań, co przełożyło się na wyniki pierwszych sparingów. Przypominamy, że w sobotę (20.01) Jaga przegrała 1:2 z Worskłą Połtwą. Teraz natomiast silniejszy okazał się mistrz Rumunii Viitorul Konstanca.

Białostoczanie źle weszli w mecz i już w 5. minucie przegrywali 0:1. W polu karnym Jagi piłkę po dośrodkowaniu opanował Alexandru Cicaldu i bez problemu pokonał Mariusza Pawełka. Mimo otwarcia wyniku, tempo meczu się nie rozkręciło. Jagiellonia nie miała za dużo klarownych szans, chociaż dwukrotnie była blisko pokonania bramkarza rywali z rzutów wolnych. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Na drugą połowę drużyna z Białegostoku wyszła z 8 zmianami. Warto odnotować, że pierwszy występ w żółto-czerwonej koszulce zaliczył nowy nabytek Dejan Lazarević, który po przerwie wziął na siebie ciężar napędzania akcji. Dryblował, dośrodkowywał, strzelał. To jednak Rumuni strzelili drugiego gola. W 62. minucie wynik podwyższył Ianis Hagi, syn trenera, sławnego Gherghe Hagiego. Piłkarze Viitorulu mogli dołożyć trzecią bramkę, ale piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił Guti.

Ostatecznie wynik nie zmienił się. Jagiellonia w niedzielę (28.01) zagra kolejny sparing, w którym rywalem będzie azerski Kapaz PFK.

Jagiellonia Białystok – Viitorul Konstanca 0:2 (0:1)
Bramki: Alexandru Cicaldau 5’, Ianis Hagi 62’

Jagiellonia: Mariusz Pawełek – Jakub Wójcicki (75’ Bartosz Bida), Ivan Runje (46’ Gutieri Tomelin), Nemanja Mitrović, Guilherme (46’ Marek Wasiluk) – Dawid Szymonowicz (46’ Rafał Grzyb)– Przemysław Frankowski (46’ Łukasz Burliga), Martin Pospisil (76’ Mikołaj Nawrocki), Taras Romanczuk (46’ Bartosz Kwiecień), Karol Świderski (46’ Dejan Lazarević) – Łukasz Sekulski (46’ Cillian Sheridan).