Jagiellonia przegrała z Ruchem Chorzów

2012.03.04 00:00
Jagiellonia przegrała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Arkadiusz Piech w 62. minucie gry. Po tym meczu białostoczanie plasują się na 12. pozycji w tabeli.
Fot: jagiellonia.pl
Arkadiusz Piech zapewnił drużynie z Chorzowa trzy punkty.

W 3. minucie Grzegorz Rasiak zgrał piłkę do Tomasza Frankowskiego, który uderzył z powietrza. Piłka otarła się jeszcze o obrońcę Ruchu i wyszła poza plac gry. W 9. minucie Rasiak ładnie zgrał do Macieja Makuszewskiego. Pomocnik Jagiellonii przegrał jednak pojedynek z Borisem Peskoviciem. Chwilę później Makuszewski podał, do Frankowskiego. Strzał "Łowcy bramek" został zablokowany. Na kolejne ciekawe akcje kibice musieli czekać do 39. minuty. Najpierw Pesković ubiegł Rasiaka, a następnie Makuszewski przestrzelił z dystansu. Jagiellonia mogła zdobyć bramkę do szatni. Rasiak zgrał w polu karnym do Frankowskiego, który uderzył głową. Futbolówka zatrzymała się jednak na poprzeczce.

Na początku drugiej połowy strzelał Makuszewski, Pesković był na posterunku. W 56. minucie potężnie uderzał Alexis Norambuena. Futbolówkę odbił obrońca Ruchu. W 61. minucie goście objęli prowadzenie. Luka Gusić podał głową do Grzegorza Sandomierskiego. Piłkę próbował zasłonić Norambuena, zza pleców wyskoczył mu Piech i między nogami bramkarza Jagiellonii skierował futbolówkę do bramki. W 69. minucie mógł wyrównać Thiago Cionek. Obrońca białostockiej drużyny uderzył minimalnie nad poprzeczką. W 76. minucie Pesković popisał się dwiema świetnymi interwencjami broniąc strzały Rasiaka i Pawłowskiego. W odpowiedzi uderzał Arkadiusz Piech, na szczęście niecelnie. Obie drużyny nie stworzyły więcej klarownych okazji i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem ekipy z Chorzowa.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 0:1 (0:0).