Jagiellonia przegrała z Rumunami. Dwie różne połowy białostoczan

2018.06.30 13:54
Na zakończenie zgrupowania w Kępie Jagiellonia Białystok rozegrała sparing z Viitorulem Konstanca - czwartą ekipą rumuńskiej ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Pojedynek zorganizowany w Warce zwyciężyli podopieczni Gheorghe Hagiego.
Fot: Twitter Jagiellonia Białystok

Pierwsza połowa kontrolnego starcia rozpoczęła się od mocnego uderzenia Jagiellonii. Żółto-Czerwoni przeprowadzili bowiem dwie dobre akcje zespołowe, po których najpierw strzał oddał Pospisil (został on jednak zablokowany), a następnie szczęścia po kopnięciu z dystansu spróbował Guilherme. Próba Brazylijczyka także nie przyniosła pożądanego efektu, bo dobrze w bramce rywali spisał się Cojocaru. Wynik meczu chwilę później udało się za to otworzyć Ivanowi Runje, który to wykorzystał dokładną centrę Guilherme.

Rumuńska ekipa bardzo szybko mogła odpowiedzieć, ale główka Mladena okazała się minimalnie niecelna. Po stronie Jagiellonii strzał głową oddał następnie Grzyb, a szarżę przeciwników - konkretnie Dragusa - powstrzymał Kelemen. Ponieważ w ostatnim kwadransie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę Ireneusz Mamrot posłał w bój zupełnie inną jedenastkę. Skład złożony m.in. z Sandomierskiego, Klemenza, Bodvarssona i Machaja nie wszedł w potyczkę najlepiej. Już chwilę po wznowieniu rywalizacji piłkarze z Rumunii oddali bowiem dwa niecelne strzały, które były jednak tylko zapowiedzią tego, co miało wydarzyć się później. W 57. minucie Jagiellończycy popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki, co poskutkowało trafieniem Ianisa Hagiego, a jeszcze później Grzegorza Sandomierskiego pokonał Dragus. Uderzenie Matana golkiper Jagi był jeszcze w stanie sparować, lecz przy dobitce drugiego z przeciwników nie miał już żadnych szans.

Ponieważ Jagiellonia na poczynania rywali nie była w stanie niczym odpowiedzieć, a zawodnicy z Konstancy także postanowili nie forsować tempa, mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Warto dodać, że oba zespoły spotkały się też podczas zimowego okresu przygotowawczego. Wtedy również lepsi okazali się gracze Hagiego, którzy rozprawili się z Dumą Podlasia 2:0.

Jagiellonia Białystok - Viitorul Konstanca 1:2 (1:0)
Bramki: Ivan Runje 11 - Ianis Hagi 57, Denis Dragus 68

Jagiellonia Białystok (I połowa): Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme - Dejan Lazarević, Taras Romanczuk, Rafał Grzyb, Martin Pospisil, Arvydas Novikovas - Cillian Sheridan

Jagiellonia Białystok (II połowa): Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, Guti, Lukas Klemenz, Bodvar Bodvarsson - Przemysław Frankowski, Przemysław Mystkowski, Piotr Wlazło, Mateusz Machaj, Patryk Klimala - Roman Bezjak

Viitorul Konstanca: Valentin Cojocaru (63' Alexandru Buzbuchi) - Sebastian Mladen (63' Radu Boboc), Bradley de Nooijer, Ianis Hagi (80' Alexandru Stoica), Ionut Vina (80' Vlad Chera), Denis Dragus (80' Alexi Pitu), Bogdan Tiru (72' Marius Leca), Vlad Achim (46' Alexandru Matan), Robert Hodorogea (72' Robert Neciu), Alexandru Cicaldau (72' Lyes Houri), Maílson Lima (46' Tudor Baluta)