Jagiellonia sprawiła niespodziankę. Urwała punkty liderowi

2023.04.02 20:07
W 26. kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podejmowała w hali Mechaniaka Rekord Bielsko-Biała. Lider w stolicy Podlasia nie miał łatwej przeprawy, o czym świadczy fakt, że spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Końcówka lutego i cały marzec to był dla Jagiellonii bardzo udany czas. Białostoczanie odnieśli bowiem 5 zwycięstw w lidze (mecz z Piastem Gliwice został zweryfikowany jako walkower) oraz 2 triumfy w Pucharze Polski. W niedzielę (2.04) Żółto-Czerwoni chcieli podtrzymać świetną passę, aczkolwiek sztuka ta ekipie z północno-wschodniej części kraju się nie udała. Fani Jagiellonii nie będą jednak rozpaczać z powodu braku zwycięstwa numer 8, bo remis z Rekordem to także jest świetny rezultat. Drużyna z Bielska-Białej to w końcu aktualny lider FOGO Futsal Ekstraklasy, a także 6-krotny mistrz kraju.

Tak, choć wydawało się to niemożliwe, białostoczanie urwali punkty zespołowi, który przed rywalizacją w stolicy Podlasia w 23 spotkaniach zanotował aż 21 zwycięstw. Niedzielny występ rozpoczął się wprawdzie bez niespodzianki, bo to goście już w 3. minucie, za sprawą Sebastiana Leszczaka, wyszli na prowadzenie, lecz później, podczas gry w przewadze (czerwoną kartkę otrzymał Bartłomiej Nawrat), Jagiellończycy dzięki trafieniu Cristiana Neme wyrównali. Następnie piłkę do siatki zapakował Mateusz Łabieniec, w efekcie czego gospodarze wygrywali 2:1.

Co działo się w dalszej fazie rywalizacji? Tuż przed przerwą do wyniku 2:2 doprowadził Mikołaj Zastawnik, a w 28. minucie pięknym strzałem na 3:2 popisał się Matheus Ferreira. W końcówce meczu białostoczanie postanowili zagrać z wycofanym bramkarzem, co przyniosło oczekiwany skutek. W ostatnich sekundach pojedynku uderzenie w samo okienko oddał bowiem Oleksandr Kolesnykov, dzięki czemu Jaga zremisowała z liderem FOGO Futsal Ekstraklasy 3:3.

15. Red Devils Futsal Club 24 15 35:100

Jagiellonia Białystok - Rekord Bielsko-Biała 3:3 (2:2)
Bramki: Cristian Neme 13, Mateusz Łabieniec 15, Oleksandr Kolesnykov 40 - Sebastian Leszczak 3, Mikołaj Zastawnik 20, Matheus Ferreira 28
Jagiellonia Białystok: Dobreńko - Lisowski, Moreno, Vargas, Skiepko – Ulman, Citko, Kożuszkiewicz, Kolesnikow, Makal, Sandeckyj, Łabieniec
Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Mijas) - Matheus, Rakić, Marek, Korołyszyn – Krzempek, Zastawnik, Popławski, Budniak, Korsunow, Leszczak, Biel