Jagiellonia sprzedała defensora

2023.12.13 19:16
Transfer Miłosza Matysika do Arisu Limassol, o którym mówiło się od tygodnia, został potwierdzony. 19-latek podpisał 5-letnią umowę z nowym klubem, co oznacza, że obrońca nie zagra już w żółto-czerwonych barwach.
Jagiellonia sprzedała defensora
Fot: Jagiellonia Białystok

Miłosz Matysik zamienił Jagiellonię na cypryjski Aris Limassol. Młody defensor, który w zespole Dumy Podlasia był w zasadzie od dziecka, na szczeblu PKO Ekstraklasy zadebiutował w lutym 2021 r. przy okazji wyjazdowego meczu z Wisłą Kraków (porażka 0:2). Opisywany obrońca dosyć szybko zaczął pukać do wyjściowej jedenastki Jagi, jednak optymalny rozwój w przypadku Miłosza często blokowały urazy, których nie brakowało.

Ostatecznie 19-latek zanotował na poziomie Ekstraklasy 37 spotkań (1 gol, 2 asysty) i na razie licznik ten nie ulegnie zmianie. W sumie w barwach Jagiellonii mierzący 190 cm wzrostu zawodnik zaprezentował się 40 razy, gdyż 3-krotnie Matysik wystąpił również w Pucharze Polski.

Miłosz swojego jedynego gola w Jadze zdobył wiosną 2022 r. w delegacyjnym starciu ze Stalą Mielec (wynik 1:1). Grę w zespole Dumy Podlasia opisywany stoper łączył z występami w reprezentacji Polski. Urodzony w Białymstoku obrońca był częścią narodowej drużyny do lat 18, 19, a ostatnio także do lat 21.

Kwota transferu nie została podana. Spekuluje się, że Cypryjczycy zapłacili za Matysika nawet ponad milion euro. W umowie między klubami pojawić się miał także zapis pozwalający Dumie Podlasia na pewien procent zysku z kolejnego transferu gracza.

W Arisie Limassol Matysik nie będzie jedynym Polakiem. W zespole tym grają bowiem Karol Struski oraz Mariusz Stępiński.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1803 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39