POLECAMY
Martin Adamec najbliższy sezon spędzi w I-ligowej Odrze Opole.
20-letni Martin Adamec w najbliższym czasie nie będzie miał okazji założyć koszulki z "Jotką" na piersi. Pomocnik został bowiem wypożyczony na rok do Odry Opole. Zawodnik młodzieżowej reprezentacji Słowacji już raz niedawno przebywał na wypożyczeniu w I-ligowcu. Adamec jesienią 2018 r. występował w barwach Wigier Suwałki, gdzie w 19 meczach na zapleczu Lotto Ekstraklasy strzelił 6 goli i zanotował 1 asystę. Niezła runda poskutkowała przedwczesnym powrotem do Jagiellonii, ale tu Martin grał jedynie ogony. Wiosną 2019 r. wspomniany pomocnik biegał po piłkarskich boiskach zaledwie przez 503 minuty (312 w Lotto Ekstraklasie i 191 w Pucharze Polski). W przerwie między sezonami w klubie doszli prawdopodobnie do wniosku, że dla Adamca pierwszy zespół Jagiellonii to na razie zbyt wysokie progi, dlatego 20-latek ponownie wylądował w I lidze. Tym razem w prowadzonej przez Mariusza Rumaka Odrze Opole.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Sport 10:00
Aktualności 07:40
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji