Jak być otwartym na nowe wyzwania? Spotkanie w elektrowni

2017.05.22 07:46
Karolina Izdebska i Ewa Tatar będą gośćmi kolejnego spotkania z cyklu "Miasto - przestrzeń - społeczność" organizowanego przez Galerię Arsenał.
Jak być otwartym na nowe wyzwania? Spotkanie w elektrowni
Fot: materiały organizatora
Neon "Nowe życie" Elżbiety Jabłońskiej na elektrowni

"Miasto - przestrzeń - społeczność" to seria otwartych spotkań przyjmujących formułę panelowo-seminaryjną, poświęconych miastu, jego problemom oraz możliwym sposobom ich przezwyciężania.

- Chcielibyśmy, aby spotkania te stały się rodzajem platformy wymiany doświadczeń i przemyśleń związanych z życiem i działaniem w przestrzeni kulturowo-społecznej i fizycznej miasta. Celem, jaki sobie wyznaczyliśmy, jest uwrażliwienie na tę przestrzeń i lepsze w niej rozeznanie, a także próby wspólnego wypracowania narzędzi do poprawy jej jakości. Głównym obszarem naszych zainteresowań jest pole kulturowo-społeczne. Bliskie nam są koncepcje miasta, które jego rozwój uzależniają nie tylko od czynników ekonomicznych, ale przede wszystkim kulturowych, a zalążki zmian upatrują m.in. w sztuce i stylu życia - mówią pomysłodawcy cyklu.

Podczas najbliższego spotkania razem z zaproszonymi gośćmi będzie można zastanowić się nad koncepcją i możliwościami galerii sztuki funkcjonującej poza ścisłym centrum mapy kultury, otwartej na nowe wyzwania zmieniającego się kontekstu kulturowego oraz na potrzeby uczestników kultury.

Dyskusja odbędzie się we wtorek (23.05) o godz. 18.00 w Galerii Arsenał elektrownia.

Szczegóły: "Galeria otwarta | Miasto - przestrzeń - społeczność" - spotkanie w Arsenale

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1722 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39