Jak jest ze znajomością historii Białegostoku? Uczniowie postanowili to sprawdzić [WIDEO]

2019.05.20 14:31
Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu – to projekt, w którym swoich sił postanowili spróbować białostoccy uczniowie. Zweryfikowali m.in. znajomość historii naszego miasta i nagrali piosenkę do melodii Zenka Martyniuka.
Jak jest ze znajomością historii Białegostoku? Uczniowie postanowili to sprawdzić [WIDEO]
Fot: Justyna Fiedoruk

Uczniowie Akademickiego Medycznego Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku postanowili wziąć udział w projekcie Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu.

- To konkurs, który ma przybliżyć uczniom pojęcie patriotyzmu oraz działanie władz samorządowych. Na koniec uczniowie muszą stworzyć swój własny projekt. W tym projekcie muszą rozwiązać problem. Problemem, który my rozwiązujemy, jest nieznajomość historii Białegostoku. Przeprowadziłyśmy ankiety wśród białostoczan, gdzie okazało się, że ten problem jest dużo poważniejszy. Chciałyśmy w łatwy i przystępny sposób przybliżyć tę historię, gdyż jest ona naprawdę ciekawa – mówi Katarzyna Kozioł, uczennica klasy IB z Akademickiego Medycznego Liceum Ogólnokształcącego.

W tym celu uczennice postanowiły w dość unikalny pomysł przedstawić swój projekt, dlatego nagrały swoją piosenkę do melodii Zenona Martyniuka:- Pomyślałyśmy, co nam się kojarzy z Białymstokiem - Zenek Martyniuk. Napisałyśmy więc piosenkę pod melodię "Przekorny los" o naszym mieście. Dodatkowo prowadzimy kanał na YouTube, gdzie pojawił się film projektowy, piosenka oraz konkurs patriotyczny. Wiemy, że dużo młodzieży korzysta z różnych portali społecznościowych, więc założyłyśmy konto na Instagramie, gdzie publikujemy robione przez nas zdjęcia i opisujemy ich historię oraz podajemy kilka ciekawostek – wyjaśnia Katarzyna Kozioł.

Udział w konkursie pozwala młodzieży zagłębić się w historię miasta, w którym żyją, a którego tak naprawdę często nie znają. A udział w projekcie to dopiero początek, bowiem młodzież zainteresowała się lokalnym patriotyzmem i z pewnością będzie dalej poszukiwać białostockich ciekawostek.

- Dzięki udziałowi w projekcie mogłyśmy poszerzyć własną wiedzę na temat historii miasta. Nauczyliśmy się wytrwałości oraz tego, że pomimo ciężkiej pracy, nie wolno się poddawać. Praca nad projektem, mimo że była bardzo wyczerpująca, dużo nas nauczyła. Efekt końcowy, który otrzymaliśmy, jest bardzo satysfakcjonujący. Nie sadziłyśmy, że to wyjdzie w taki sposób. Teraz, kiedy pomyślimy, ile pracy w to włożyłyśmy i ile potu przelałyśmy, wprawia nas to w dobry humor – dodaje Katarzyna.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39