Jak postrzegają nas Kosmici? Czytanie raportu z artystką. Wstęp wolny

2023.07.12 13:52
W ramach cyklu "Artystki dzieciom" w Galerii Arsenał w Białymstoku, odbędzie się spotkanie z Izą Tarasewicz. Przeczyta ona książkę Ewy Solarz pt. "Ziemianie". Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Jak postrzegają nas Kosmici? Czytanie raportu z artystką. Wstęp wolny
Fot: Tytus Szabelski-Różniak
Iza Tarasewicz

Iza Tarasewicz jest artystką, która współtworzy najnowszą wystawę w Galerii Arsenał w Białymstoku, czyli "Galeria to kurnik artyści to kury a sztuka to jajka kur". W ramach spotkania przeczyta dzieciom książkę "Ziemianie".

"Ziemianie" autorstwa Ewy Solarz przedstawia część raportu przygotowanego przez kosmitów o wszystkich planetach. Autorzy ukazują w nim informacje o Ziemi i jej mieszkańcach w sposób jak najbardziej obiektywny. W raporcie Kosmici dane dotyczące wyglądu i zachowania Ziemian.

Zauważają, że Ziemianie się od siebie różnią - mają różny kolor skóry, oczu, włosów, mówią różnymi językami, używają różnych alfabetów, jedzą w odmienny sposób, są lewo- i praworęczni, żyją w miastach i na wsi, są biedni i bogaci, żyją dłużej albo krócej, są grubi i chudzi, jedni wyrzucają jedzenie, inni głodują, jedni mają dostęp do edukacji, elektryczności, bieżącej wody i toalety, a inni nie.

Książka uświadamia czytelnikom, że różnorodność jest czymś powszechnym i naturalnym. Jest także zachętą do wspólnej refleksji na temat naszego ludzkiego stanowiska i tego, w jaki sposób traktujemy naszą planetę.

Spotkanie z Izą Tarasewicz odbędzie się jutro (13.07) o godz. 11:00 w Placu Zabaw Arsenał w Galerii Arsenał w Białymstoku, przy ul. Mickiewicza 2.

W ramach cyklu "Artystki dzieciom" zaplanowane jest także kolejne spotkanie, które odbędzie się 3 sierpnia o godz. 11:00. Małgorzata Niedzielko przeczyta książkę Wojciecha Widłaka pt. "Sekretne życie krasnali w Wielkich Kapeluszach".

Więcej informacji: Spotkanie "Artystki dzieciom" z Izą Tarasewicz

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
782 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39