Jak sardynki w puszce. Nielegalnie przekroczyli granicę

2019.04.29 16:03
Funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali 10 obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie polsko-litewskiej granicy państwowej. Wszyscy byli przewożeni pięcioosobowym autem.
Jak sardynki w puszce. Nielegalnie przekroczyli granicę
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Pod koniec ubiegłego tygodnia patrol pełniący służbę na terenie gminy Sejny zauważył jadący od strony granicy z Litwą nienaturalnie obciążony samochód osobowy marki Mercedes na litewskich numerach rejestracyjnych.

- Funkcjonariusze udali się w ślad za pojazdem, który tuż przed miejscem kontroli skręcił w inną drogę. Po przejechaniu około kilometra funkcjonariusze zauważyli samochód na poboczu. Nie było w nim kierowcy, za to na tylnej kanapie i w bagażniku auta ujawniono 10 osób o azjatyckich rysach twarzy - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Kontrola wykazała, że są to obywatele Wietnamu, nielegalnie przebywający w naszym kraju. Cudzoziemcy w wieku 16-65 lat nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce.

9 mężczyzn i 1 kobieta zostali zatrzymani za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy.

Jako dowód w sprawie zatrzymano samochód. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu prawdopodobnie zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 8 grup nielegalnych migrantów - w sumie 24 osoby.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

992 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39