Jak spędzić Dzień Mężczyzn w Białymstoku? Mamy muzyczną propozycję! [KONKURS]

2024.03.07 08:03
W niedzielę (10 marca) celebrujemy Dzień Mężczyzn. Z tej okazji Nie Teatr zaprosił na swoją scenę Jana Kondraka, który zaprezentuje muzyczną wizję twórczości polskiego poety, Edwarda Stachury.
Jak spędzić Dzień Mężczyzn w Białymstoku? Mamy muzyczną propozycję! [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

Koncert z okazji Dnia Mężczyzn, na którym wystąpi Jan Kondrak odbędzie się w niedzielę (10 marca) w Nie Teatrze.

Jan Kondrak śpiewa Stachurę

Jako jeden z najbardziej wyrazistych głosów w polskim nurcie bardowskim, Jak Kondrak znany jest przede wszystkim z Lubelskiej Federacji Bardów. W latach 70. i 80. ubiegłego wieku stworzył muzyczną interpretację twórczości Edwarda Stachury, nadając szczególne brzmienie poematowi "Missa pagana". Podczas koncertu będzie można nie tylko usłyszeć te kultowe utwory, ale również piosenki pierwotnie wydane na kasetach "Madame I" i "Madame II".

Jan Kondrak to wszechstronny artysta z osiągnięciami w muzyce, literaturze i teatrze. Jest absolwentem polonistyki w UMCS, autorem, kompozytorem i wykonawcą wielu piosenek. Oprócz tego, jest również tłumaczem, publicystą i prozaikiem. Jego działalność obejmuje scenariusze widowisk estradowych, jak chociażby nagrodzony spektakl "Ogród wiszący-Pieśniarze świata". Będąc współzałożycielem Lubelskiej Federacji Bardów zrealizował wiele projektów muzycznych, w tym mnóstwo albumów. Jego twórczość doceniana jest na wielu festiwalach, zdobył nagrody m.in. w Krakowie i Opolu. Jego utwory wykonywali znani artyści, jak chociażby Beata Kozidrak czy Piotr Cugowski.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenie na wydarzenie. Aby je zdobyć, można wziąć udział w konkursie dostępnym TUTAJ.

Więcej informacji: Jan Kondrak śpiewa Stachurę

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1532 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39