Jak świętować Dzień Dziecka? Nasz przewodnik po imprezach

2022.05.27 13:58
Dzień Dziecka przypada 1 czerwca. Jednak już w weekend 28-29 maja można zacząć świętować. Filmy, warsztaty, animacje, zabawy i inne atrakcje czekają w naszym mieście na dzieciaki.
Jak świętować Dzień Dziecka? Nasz przewodnik po imprezach
Fot: Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne

Wiele instytucji kulturalnych przygotowało specjalną ofertę dla dzieci wraz z opiekunami. Będzie można wziąć udział w pokazach filmów, warsztatach, pikniku, pokazie iluzji czy też spotkać się z policjantami.

Kina Helios

Sieć kin Helios już w weekend proponuje dla dzieci specjalne seanse z konkursami. Będzie można obejrzeć filmy: "Detektyw Bruno", "Pan Wilk i Spółka. Bad Guys", "Dogtanian. Psi Muszkieterier".

W środę (1.06) odbędą się także pokazy filmów dla dzieci, podczas których będzie można wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Repertuar kina Helios w Centrum Alfa

Repertuar kina Helios w Atrium Biała

Repertuar kina Helios w Galerii Jurowiecka

Magia i iluzja dla najmłodszych

W auli koncertowej przy ul. Ciepłej 40 1 czerwca odbędzie się Dzień Dziecka z Gwiazdami Światowej Iluzji. Wystąpią prawdziwi czarodzieje.

Czytaj więcej: To może być magiczny Dzień Dziecka!

Dzień Dziecka w BOK-u

Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. L. Zamenhofa w dniach 31 maja - 2 czerwca zaprasza najmłodszych wraz z opiekunami do Sali Gier i Zabaw, czyli do przestrzeni, w której można twórczo spędzić czas. Do dyspozycji są niezwykłe zabawki, pobudzające logiczne myślenie i rozwój. Każdy z uczestników otrzyma upominek. Szczegóły: Dzień Dziecka w BOK-u.

Kino Forum organizuje natomiast 1 czerwca specjalny pokaz filmu "Jeżyk i przyjaciele".

- Będzie to seans dla starszych i młodszych. To jest dobry film na pierwszy seans dla dzieci. Ponieważ jest bezpieczny, pozbawiony przerażających bohaterów, przemocy. Spokojnie dzieci do 9 roku życia mogą przyjść. Jest zabawny, pełen zwrotów akcji - opowiada Monika Piskurewicz z Białostockiego Ośrodka Kultury. - To film dla dzieci od wieku przedszkolnego do klas podstawowych.

Film posiada także walor edukacyjny, bowiem jego tematyka skupiona jest na brakującej w lesie wodzie.

- W lesie panuje susza, ponieważ niedźwiedź ukradł z lasu wodny kamień. I dwójka przyjaciół: Wiewiór i Jeżyczka wyruszają na wyprawę, aby odzyskać kamień. Po filmie odbędą się warsztaty w duchu zero waste, wykorzystujemy materiały śmieciowe, stare gazety, wytłaczanki po jajkach i będziemy robić jeże - dodaje Monika.

Warsztaty poprowadzi Róża Gajek. A po nich podany zostanie poczęstunek, przygotowany przez kawiarnię Gram off on.

Seans startuje o godz. 17:30. Czytaj także: Filmowy Dzień Dziecka w Kinie Forum.

Co przygotowała Akademia Teatralna?

Akademia Teatralna Filia w Białymstoku zaprasza najmłodszych w swoje progi. Mianowicie 1 czerwca będzie można obejrzeć wyjątkowy spektakl "Hai Bà Trưng – opowieść o wolności". Odbędą się dwa pokazy: o godz. 10:00 i 17:00. Jest to opowieść o niebywałej determinacji, poświęceniu i walce.

Więcej informacji: Dzień Dziecka w Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Piknik rodzinny

Uwaga! Zmiana terminu Pikniku. Odbędzie się on w piątek (3.06), godz. 16:00.

Podlaski Instytut Kultury, Muzeum Podlaskie, Opera i Filharmonia Podlaska, Podlaskie Muzeum Kultury ludowej, Książnica Podlaska oraz Teatr Dramatyczny zapraszają na Piknik z okazji Dnia Dziecka.

Na terenie przed Spodkami w Białymstoku 3 czerwca na wszystkich chętnych będą czekać animacje plastyczne, dmuchańce, czytanie bajek, pokaz iluzjonisty, koncerty zespołów dziecięcych, mnóstwo gier i konkursów. Piknik rozpocznie się o godz. 16:00.

Szczegóły.

Dzień Dziecka z podlaską policją

1 czerwca od godz. 10:00 na Plaży Dojlidy w Białymstoku specjalne atrakcje przygotuje podlaska policja.

Odbędzie się prezentacja sprzętu służbowego policji i innych służb mundurowych, pokaz umiejętności i tresury psa policyjnego, pokaz taktyki i technik interwencyjnych policyjnych, a także pokaz ratownictwa wodnego, konkursy, gry, animacje oraz inne atrakcje.

Dzień Dziecka ze sztuką

Galeria Arsenał 1 czerwca zaprasza na ciekawe warsztaty "Dżungloogród". Uczestnicy spróbują uważnie zanurzyć się w zieleń, posłuchać otaczających dźwięków i poszukać ukrytych aktywności.

Będzie można poznać świat wszystkimi zmysłami. Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku od 1,5 roku do 4 lat wraz z opiekunami. Odbędą się o godz. 11:00. Wymagane są zapisy.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: Warsztaty "Dżungloogród".

Muzeum Podlaskie także przygotowało 1 czerwca specjalną ofertę. Młodzi artyści będą mogli oddać się plastycznym pasjom i w nieskrępowany sposób tworzyć swoje dzieła.

Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana najnowsza publikacja edukacyjna Muzeum Podlaskiego dla dzieci "Pod skrzydłami Gryfa. Opowieść o Janie Klemensie i Izabeli Branickich". Impreza odbędzie się w godz. 12:00 - 13:30.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Muzeum Podlaskim.

Po długiej przerwie powraca Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim

W niedzielę (29.05) w godzinach 10:00 – 17:00 warto wybrać się na Stadion Miejski, gdzie na wszystkich będą czekały liczne atrakcje, m.in. pojedynki laserowe, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, składanie kartonowych modeli wojskowych, ścianka balonowa, bańki mydlane, pokaz sokolniczy, miasteczko dmuchane, plac zabaw dla małych dzieci, bitwy łucznicze, pokaz samoobrony.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1897 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39