"Jak to jest" - przedpremierowy pokaz filmu Agnieszki Arnold w Arsenale

2011.06.27 00:00
W ramach poniedziałkowego spotkania "Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?", w Galerii Arsenał zostanie pokazany najnowszy film dokumentalny Agnieszki Arnold "Jak to jest", który jest próbą odpowiedzi na pytania dotyczące kondycji polskiej sztuki i kultury.
"Jak to jest" - przedpremierowy pokaz filmu Agnieszki Arnold w Arsenale
Fot: Galeria Arsenał

Kongres Kultury, który odbył się jesienią 2009 roku, rozpalił debatę o kulturze. Wśród gorących dyskusji i sporów umyka jednak często pytanie zasadnicze: czym dziś jest sama kultura? Jaka jest kondycja polskiej sztuki? Jakimi tematami się zajmuje, a jakie dominują w dyskursie publicznym? Film wybitnej dokumentalistki Agnieszki Arnold i Witolda Orskiego "Jak to jest" portretuje współczesną polską kulturę pokazując wielobarwną i polifoniczną przestrzeń inicjatyw i twórczej ekspresji. Czy w portrecie tym jest miejsce dla każdego i dla wszystkich?

Spotkanie z udziałem Agnieszka Arnold - reżyserki i Witolda Orskiego -współautora scenariusza poprowadzi prof. Małgorzata Kowalska. Początek o godz. 18. Organizatorami wydarzenia są Klub Krytyki Politycznej, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej i Galeria Arsenał.

MAG

1192 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39