Jak uniknąć kłopotów ze zdrowiem w podróży?

2010.10.13 00:00
Problemy zdrowotne w podróży będą głównym tematem podejmowanym na IV Konferencji "Medycyna Podróży", która odbędzie się w Białymstoku w dniach 14-16 października.
Jak uniknąć kłopotów ze zdrowiem w podróży?
materiały organizatora

Podczas spotkania szczególne miejsce w dyskusji zajmie profilaktyka krztuśca i malarii, a także ryzyko zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A i B u osób podróżujących. W konferencji wezmą udział eksperci medyczni w dziedzinie medycyny podróży z całej Polski oraz goście z zagranicy. Jest to więc wyjątkowa okazja do bezpośredniej rozmowy między innymi z dr Piotrem Kajfaszem (Klinika Chorób Odzwierzęcych i Tropikalnych Akademii Medycznej w Warszawie), dr Wacławem Nahorskim (Klinika Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych Katedra Medycyny Tropikalnej i Parazytologii - Krajowy Ośrodek Medycyny Tropikalnej), dr Agnieszką Wroczyńską (Krajowy Ośrodek Medycyny Tropikalnej w Gdyni).

Okres jesienno-zimowy to coraz częściej czas, kiedy Polacy wybierają się na urlop w egzotycznym kierunku. Szczególnie czas międzyświąteczny i Sylwester sprzyja dłuższym wyjazdom na drugą półkulę, gdzie właśnie trwa lato. Bardzo często okazuje się, że zdrowotne przygotowanie Polaków jest ciągle niewystarczające. Od kilku lat obserwuje się coraz więcej zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A (tzw. "żółtaczka pokarmowa") po powrocie z wakacji, przede wszystkim z popularnego wśród polskich turystów Egiptu. Większości problemów można uniknąć dzięki odpowiedniej profilaktyce.

Szczegóły na stronie www.choroby-zakazne.pl.

andy

1241 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39