Jak zostać piratem z Karaibów? Spotkanie z serii Mali Odkrywcy

2023.04.19 07:50
Nie lada podróżnicza gratka czeka na najmłodszych! W klubie Fama odbędzie się spotkanie z serii Mali Odkrywcy, a jego gościem będzie postać nietuzinkowa - Piotrek Kilian "Pirat Dyplomata" – góral z Beskidów.
Jak zostać piratem z Karaibów? Spotkanie z serii Mali Odkrywcy
Fot: Źródło: FB Pirat Dyplomata

Piotrek Kilian z wykształcenia jest specjalistą od bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, ale jak sam przyznaje, pościgi i wybuchy go nudzą, dlatego woli pisać i podróżować. I robi to w swoim wyjątkowym stylu, czyli z adrenaliną i co ważne, niskobudżetowo. Przez ostatnie 5 lat odwiedził aż 40 krajów!

Kilian swoje podróże zaczął po prostu od kupienia biletu na Jamajkę. Rok później przepłynął jachtem Ocean Atlantycki z Afryki na Grenadę, po czym kontynuował swoją przygodę na Morzu Karaibskim, by po kilku miesiącach tam powrócić. Swoje fascynacje podróżnicze Piotrek wykorzystuje także w charytatywnych celach.

W programie spotkania Mali Odkrywcy znajdą się: sztorm na środku oceanu, zabójcza flora i fauna oraz poradnik, co zrobić, gdy zostanie się nielegalnym imigrantem z pustą sakiewką w państwie wyspiarskim. Zaś w drugiej części spotkania wszyscy uczestnicy pozostaną w rejonie Morza Karaibskiego. Mali odkrywcy poznają realia życia w najtańszej i najniebezpieczniejszej dzielnicy Mexico City, usłyszą o kulcie Santa Muerte, meksykańskich wiedźmach, robieniu tatuaży w dżungli i nauce surfingu.

Spotkanie z Piotrkiem Kilianem odbędzie się w sobotę (22.04), o godz. 11:00 w klubie Fama. Bilety w cenie 15 zł można nabyć w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na stronie internetowej Białostockiego Ośrodka Kultury.

W naszym konkursie możecie wygrać zaproszenia na spotkanie: Mali Odkrywcy. "Pirat Dyplomata" – Jak zostać piratem z Karaibów?

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

455 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39