Jak żyć? Zastanawia się Aneta Todorczuk w spektaklu "Matka żona kochanka" [KONKURS]

2022.02.01 15:02
"Matka żona kochanka" to zbiór luźnych felietonów napisanych przez aktorkę, będących obserwacją życia na bazie własnych i zapożyczonych doświadczeń, niespełnionych i spełnionych marzeń każdej kobiety, podejmujących ryzyko pogodzenia trzech niełatwych acz najbardziej chyba uniwersalnych kobiecych ról.
Jak żyć? Zastanawia się Aneta Todorczuk w spektaklu "Matka żona kochanka" [KONKURS]
Fot: Tomasz Zawadzki

"Matka żona kochanka" to muzyczna opowieść i historia pełna humoru i prawdziwych emocji, a jej całkowity wydźwięk jest optymistyczny i pozytywny. Życie przecież jest zbyt krótkie, aby przeżywać problemy, które nikogo z nas i tak nie ominą, a piękne chwile przychodzą bez zapowiedzi, więc chwytajmy je i zatrzymujmy najdłużej jak się da.

I o tym jest "Matka, żona i kochanka", którą widzom proponuje białostoczanka, Aneta Todorczuk.

Wydawałoby się, że bycie kochanką to totalny flow i czysta przyjemność. Żoną – oldskulowa fucha, a matką – duma i odpowiedzialność. Jak ogarnąć jednocześnie te trzy role? Jak pogodzić ze sobą pracę na trzech równoległych etatach? I to w dodatku nie otrzymując za żadną z nich wynagrodzenia? Bezpłatny to można mieć urlop, a tu nie dość, że nie ma chwili odpoczynku, a pracę wykonuje się w gratisie, to trzeba nieźle się nakombinować, żeby wyjść z twarzą, a nawet przy odrobinie sprytu czerpać przyjemność. Czy istnieje recepta na pogodzenie tych trzech ról? Czy jest sposób, żeby być jednocześnie kobietką i taranem? Niańką i sekstorpedą? Mistrzem kuchni, cichym zarządcą, mózgiem, chodzącą subtelnością, kokietką i blond-pułapką? Może i tak, ale Aneta Todorczuk w muzodramie "Matka żona kochanka" nie stara się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania, nie daje recepty, nie mówi "jak żyć".

"Matka żona kochanka" to jednocześnie koncert, spektakl i muzodrama. Aneta Todorczuk śpiewając takie utwory jak "All about a bass", "Windą do nieba", "Jej portret", "Polska Madonna", czy "Kołysanka dla nieznajomej", ośmiesza samą siebie i próbuje rozprawić się z mitem bycia kochaną, a jednocześnie perfekcyjną, kobiecą i idealną. A to wszystko po to, aby dojść do prostej konkluzji - że warto kochać... samą siebie.

Aneta Todorczuk – aktorka i wokalistka. Ukończyła Liceum Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku w klasie skrzypiec oraz Akademię Teatralną w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Jeszcze przed ukończeniem studiów zadebiutowała w sztuce Jana Englerta na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Później zaczęła występować w największych polskich teatrach oraz wcielać się w wiele ról filmowych, serialowych i dubbingowych. W ostatnim czasie, widzowie mieli okazję zobaczyć ją w serialach: "Rodzinka.pl", "Singielka" czy "Druga szansa".

Spektakl "Matka żona kochanka" odbędzie się w sobotę (5.02), o godz. 17:30 w Nie Teatrze.

Można wygrać zaproszenia na to wydarzenie: KONKURS

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1259 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39