Jaka będzie dziś pogoda?

2023.11.02 07:25
To będzie pogodny i dość ciepły dzień. W ciągu dnia towarzyszyć nam będzie lekki wiatr i niewielkie zachmurzenie. Nie musimy obawiać się też dziś żadnych opadów atmosferycznych.
Jaka będzie dziś pogoda?
Fot: Pixabay

Jak zapowiadają synoptycy, czwartek w naszym mieście będzie pogodnym, jesiennym dniem. Temperatura odczuwalna wyniesie 11°C. Deszczowe chmury póki co omijają nasze miasto szerokim łukiem, zatem parasole ponownie nie będą nam dziś potrzebne. Zachmurzenie zajmie 45 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Termometry wskażą dziś 12°C w ciągu dnia i 6°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z południowego-wschodu. Prędkość jego porywów nie będzie przekraczała 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie wartość 1005 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 70 proc. Warunki biometryczne będą korzystne.

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 6:27. Astronomiczne południe przewidziano na godzinę 11:10. Słońce zajdzie o godzinie 15:54. Dzisiejszy dzień trwać będzie przez 9 godzin i 27 minut. Księżyc pojawi się na widnokręgu o godzinie 18:28 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 12:16. Noc z czwartku na piątek potrwa przez 14 godzin i 33 minuty.

Czwartek, 2 listopada to 306. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych, obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Ukrócenia Bezkarności za Zbrodnie Przeciwko Dziennikarzom. Swoje imieniny świętują: Bohdan, Jerzy, Agapiusz, Ambroży, Bohdana, Eudoksjusz, Malachiasz, Małgorzata, Marcjan, Stomir, Teodot, Tobiasz, Wiktoryn, Wojsław oraz Wojsława.

Przysłowia na czwartek:

"Jak listopad ciepły - marzec mrozem przewlekły";
„Gdy zbyt długo złota jesień trzyma nagle przyjdzie zima”.


Cytat dnia:

"Jeżeli kochasz, czas zaw­sze od­naj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwili."- Jan Twardowski

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1174 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39