Jaka będzie dziś pogoda?

2024.02.06 07:28
Całą powierzchnię białostockiego nieba zajmą dziś ciemne chmury. Zapowiedziano ulewne opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem.
Jaka będzie dziś pogoda?
Fot: Pixabay

Wtorek przyniesie do stolicy województwa podlaskiego kolejną dozę ocieplenia. Synoptycy zapowiadają jednak na dziś ulewne opady deszczu, które momentami będą przeradzać się w deszcz ze śniegiem. Wciąż będzie więc bardzo mokro i wyjątkowo wietrznie.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą dziś maksymalnie 7°C w ciągu dnia i 4°C w nocy.
Temperatura odczuwalna wyniesie 2°C. Wiatr nadciągnie do nas z południowego zachodu. Prędkość jego porywów może sięgać nawet 65 km/h.

Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba. Prognozy wskazują na to, że lepiej nie rozstawać się dziś z parasolem, ponieważ opady deszczu będą trwały przez prawie cały dzień. Stan wilgotności powietrza wzrośnie więc aż do 99 proc.

Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1000 hPa. W naszym mieście panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Słońce wzniesie się ponad nasze głowy już o godzinie 7:04. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:42, a zachodu słońca możemy spodziewać się dopiero o godzinie 16:20. Dzień trwać będzie przez 9 godzin i 16 minut.

Wschód księżyca zapowiedziano na godzinę 5:06, a jego zachód nastąpi o godzinie 11:13. Długość nocy z wtorku n środę wyniesie 14 godzin i 44 minuty.

Nietypowe święta i imieniny

Środa, 6 lutego to trzydziesty siódmy dzień bieżącego roku. Z kalendarza świąt nietypowych dowiadujemy się dziś o następujących okazjach do świętowania: Dzień Boba Marleya, Międzynarodowy Dzień Zerowej Tolerancji dla Okaleczania Żeńskich Narządów Płciowych oraz Międzynarodowy Dzień Barmana.

Swoje imieniny obchodzą: Amanda, Dorota, Amand, Antoni, Bogdan, Bogdana, Bohdan, Bohdana, Gaston, Joachim, Leon, Leona, Paweł, Szymon, Tytus oraz Wedast.

Przysłowia:

"Na dzień świętej Doroty, ma być śniegu nad płoty";
"Po świętej Dorocie wioska cała w błocie";
"Św. Dorota zapowiada śnieg i błota".


Cytat dnia:

"Uśmiech to pół pocałunku." - Kornel Makuszyński

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1551 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39