Jaka pogoda czeka nas w najbliższe dni?

2023.08.18 07:07
Nadchodzący sierpniowy weekend w Białymstoku zapowiada się upalnie. W piątek możemy spodziewać się jednak zachmurzenia, a w niedzielę deszczu, a nawet burzy. Maksymalna temperatura osiągnie 33°C w sobotę.
Jaka pogoda czeka nas w najbliższe dni?
Fot: Pixabay.com

Pochmurny piątek

Piątek w stolicy województwa podlaskiego rozpoczyna się słonecznie. W ciągu dnia możemy spodziewać się przejściowego zachmurzenia, które w momencie kulminacyjnym pokryje 97 proc. powierzchni nieba. Momentami możemy także spodziewać się, iż odczuwalna temperatura będzie niższa, niż wskażą termometry.

Maksymalna temperatura osiągnie w ciągu dnia 31°C, natomiast w nocy spadnie do 16°C.

Wiatr zawieje z południowego-wschodu z prędkością 18 km/h, jednak może osiągnąć
40 km/h/. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1020 hPa, wilgotność powietrza osiągnie 33 proc., natomiast biomet wskaże niekorzystne warunki.

Wschód słońca pojawił się na niebie o godz. 5:13. Astronomiczne południe będzie miało swój początek o godz. 12:31, natomiast na zachód słońca poczekamy do godz. 19:49. Dzień potrwa przez 14 godzin i 36 minut, a noc 9 godzin i 24 minuty. Wschód księżyca pojawi się równo o godz. 7:03, a zakończy się o godz. 20:45.

Według kalendarza świąt nietypowych w piątek możemy świętować Dzień Ciasta Lodowego, natomiast imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Agapit, Agapita, Bogusław, Bronisław, Eryk, Eryka, Firmin, Jan, Klara, Laura, Lena, Ludwik, Paula, Piotr, Sancja, Tworzysława, Włodzimir, Żyrosława i Nela.

Upalna sobota

Weekend w naszym mieście rozpocznie się naprawdę upalnie. W ciągu dnia nie musimy obawiać się zachmurzenia i opadów deszczu. W przeciwieństwie do piątku, odczuwalna temperatura tego dnia będzie wyższa.

Termometry wskażą w sobotę maksymalnie 33°C, a w nocy 17°C.

Sobotni wiatr zawieje ponownie z południowego-wschodu, jednak tym razem z prędkością 11 km/h. Maksymalnie będzie mógł osiągnąć do 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne ma w sobotę wynieść 1019 hPa, wilgotność powietrza 29 proc., natomiast biomet będzie dalej niekorzystny.

Słońce pojawi się na niebie o godz. 5:14, astronomiczne południe o godz. 12:30, a zachód o godz. 19:47. Dzień potrwa przez 14 godzin i 33 minuty, natomiast noc 9 godzin i 27 minuty. Wschód księżyca pojawi się o godz. 8:14, po czym zniknie o godz. 20:53.

W sobotę według kalendarza świąt nietypowych będzie można świętować Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej, Światowy Dzień Fotografii i Dzień Synowej. Imieniny będą celebrować: Bolesław, Ezechiel, Juliusz, Agapiusz, Alfred, Andrzej, Donat, Emilia, Jan, Julian, Ludwik, Luiza, Magnus, Marian, Sebald i Wiktor.

Deszczowa niedziela

W niedzielę, która zakończy weekend w Białymstoku możemy spodziewać się deszczu. Termometry ponownie wskażą wysoką temperaturę, jednak po południu i wieczorem możemy spodziewać się opadów deszczu, a nawet burzy. Będzie temu towarzyszyć zachmurzenie, które pokryje 100 proc. powierzchni nieba.

Niedzielna temperatura wyniesie do 30°C, a w nocy 15°C.

Tego dnia wiatr zawieje z południowego-zachodu z prędkością 4 km/h, w porywach do
7 km/h. Według przewidywań, ciśnienie atmosferyczne osiągnie 1018 hPa, wilgotność powietrza 30 proc., a warunki biometryczne będą w dalszym ciągu niekorzystne.

Według zapowiedzi, wschód słońca w niedzielę ma pojawić się o godz. 5:16. Astronomiczne południe ma zacząć się o godz. 12:30, a zachód o godz. 19:45. Długość dnia wyniesie 14 godzin i 29 minut, a nocy 9 godzin i 31 minut. Księżyc zacznie wschodzić o godz. 9:27, a zakończy się o godz. 21:02.

Z kalendarza świąt nietypowych wiadome jest, iż w niedzielę wypada Dzień wyznawania miłości, Dzień Komara i Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich. Imieniny będą obchodzić: Bernard, Samuel, Eliasz, Filibert, Filiberta, Hieronim, Krzysztof, Leowigild, Lucjusz, Łucjusz, Maksym, Małgorzata, Maria, Paweł, Sabin, Samuela, Sewer, Sieciech, Sobiesław, Stosław i Świelub.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1333 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39