Jaki kolor ma śnieg? Warsztaty Rodzinne w Arsenale

2010.01.29 00:00
W sobotę, 30 stycznia o godz.11 zaczynają się pierwsze w tym roku Warsztaty Rodzinne pt. Jaki kolor ma śnieg? Zimowa aura nie powinna przeszkodzić rodzicom i pociechom, by spróbować odpowiedzieć na to niby absurdalne pytanie.

W książce "Uwagi o kolorach" Ludwik Wittgensteim pisze: "Osobliwe, że biel niekiedy jawi się jako kolor na równi z innymi czystymi kolorami (…), niekiedy zaś nie. Dlaczego określa się na przykład białawą zieleń lub czerwień mianem nienasyconej? Dlaczego biel osłabia te kolory, a żółć nie? Czy jest to kwestia psychologii (oddziaływania) kolorów, czy jest to kwestia ich logiki?"

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat i ich rodziców poprowadzi Marzanna Mrozewicz. W latach 1984 - 1989 studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. W 1998 roku obroniła doktorat, a w 2007 roku habilitacje na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2000 roku studiowała arteterapię w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi. Na swoim koncie ma liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Wyraża się poprzez malarstwo, rysunek, fotografię, tworzenie tkanin i niebanalnych przedmiotów. Obecnie pracuje na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Więcej: Warsztaty rodzinne w Galerii Arsenał

MAG

496 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39