Jaki makijaż powinna mieć urzędniczka? Wiceprezydent reaguje na komentarz

2021.11.05 12:05
Komuś nie podoba się, że urzędniczki malują na czerwono usta i paznokcie. "Czy to dlatego, że żyjemy w Państwie, w którym władza daje na to przyzwolenie?" - do sprawy odniósł się zastępca prezydenta Białegostoku.
Jaki makijaż powinna mieć urzędniczka? Wiceprezydent reaguje na komentarz
Kadr z serialu "Opowieść podręcznej" ukazującego dystopię kobiet

Elegancki makijaż pani pracującej w Urzędzie Miejskim w Białymstoku wzbudził dość szeroką dyskusję w mediach społecznościowych. Niewybredny komentarz znalazł się pod transmisją jednej z ostatnich z konferencji prasowych białostockiego magistratu.

Napisano go z - bez wątpienia - fejkowego profilu Viola Vas z awatarem kwiatów: "Wszystkie te panie występujące na konferencjach Miasta Białystok mają czerwone paznokcie i czerwone usta... czyżby pomyliły instytucje?"

W sprawie zainterweniował zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki. Odniósł się nie tylko do samego komentarza, ale i obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Nawiązał przy tym do ostatniego projektu ustawy #StopAborcji autorstwa Fundacji "Pro-prawo do Życia", który zakłada całkowity zakaz aborcji i dożywocie za jej przeprowadzenie.

"Gdy pani Kaja Godek chce, by kobiety w Polsce można było skazać na dożywotnie więzienie, to w Białymstoku, na Facebooku, inna pani obraża miejskie urzędniczki, tylko dlatego, że mają umalowane na czerwono usta... Dlaczego niektóre kobiety tak bardzo nie lubią innych kobiet?..." - napisał w swoim poście Rafał Rudnicki.

Twierdzi, że to wszystko przez obecnie panującą atmosferę w kraju: "Czy to dlatego, że żyjemy w Państwie, w którym władza daje na to przyzwolenie? Czy to dlatego, że w Polsce partia władzy świadomie napuszcza jednych na drugich? Czy to dlatego, że rządzącym zależy na tym, byśmy mieli jak najmniej wolności i każdego dnia starają się nam zabrać jej część? W jakim kierunku idziemy..."

Wiceprezydent Białegostoku dodał przy tym, że autorzy i autorki nienawistnych wpisów były, są i będą blokowane w mediach społecznościowych miasta Białystok. I podsumował: "Wierzę, że ta władza nie zakaże kiedyś nam tego robić..."

Pod postem Rudnickiego pojawiło się dużo komentarzy wyrażających zadowolenie, że przedstawiciel Urzędu Miasta oficjalnie zabrał głos w tego typu sprawie. Wiele osób oburzyło się tym, jak można krytykować kogoś za makijaż.

Internauci komentowali:

Dziękuję za ten post! A panie urzędniczki pozdrawiam! Trzymajcie się i malujcie się tak, jak macie ochotę!

Bardzo fajnie, że miasto reprezentują ładne i zadbane panie. A jeśli komuś czerwone usta i paznokcie kojarzą się tylko z jednym, to jego problem. Trzeba olewać takie komentarze.

I bardzo dobrze, że się malują, na przekór zrobiłabym happening w urzędzie miasta, zachęcam do zorganizowania Rafał Rudnicki. Nie tylko usta i paznokcie na czerwono, dodałabym jeszcze włosy i kilka widocznych artystycznych pięknych tatuaży.

Wszystkie ubierajmy worki pokutne, tylko dlatego, że niektóre kobiety są brzydkie i zazdroszczą.

No cóż, nie od dziś znana to prawda, że "jedna kobieta nie powie nic dobrego o drugiej, chyba że to zaszkodzi trzeciej". A już zupełnie na poważnie: wzajemna i niczym niesprowokowana wrogość zaczyna być immanentną cechą Polaków i odnoszę wrażenie, że zjawisko to narasta od kilku lat w zatrważającym tempie.


Wśród komentarzy pojawił się też m.in. gif z bohaterką "Opowieści podręcznej" i ironicznym podpisem "Tak jest super".

Kilka lat temu głośno było po kazaniu kontrowersyjnego księdza Piotra Natanka. Twierdzi on m.in., że czerwone paznokcie, ale też żel na włosach czy kolczyki to znak opętania przez szatana.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

961 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39