Dom

Jakie materace do łóżka wybieramy najczęściej? Czym kierować się podczas doboru?

2021.01.29 11:52
Wybór materaca nie jest prosty. Oto podstawowe porady, dzięki którym wybierzesz najlepszy materac.
Jakie materace do łóżka wybieramy najczęściej? Czym kierować się podczas doboru?

Dlaczego warto skupić się na tym, jaki materac wybrać?

Dobór materaca jest dosyć skomplikowanym zagadnieniem. Produkt tego typu musi odpowiadać Twoim potrzebom. Jednak aby mógł to robić, jego konstrukcja musi nie tylko dobrze reagować na parametry Twojego ciała, ale także uwzględniać jego ciągłą zmienność.

Przy wyborze materaca warto kierować się zaufaniem do danej marki, ale należy także skupić się na oczekiwaniach i wymaganiach względem takiej konstrukcji. Jeśli jesteś osobą, która chronicznie cierpi na ból pleców – rozwiązaniem będzie materac ortopedyczny, którego medyczne działanie zostało naukowo udowodnione. Jeśli jesteś osobą, która nieustannie cierpi z powodu bólów mięśniowych – warto zastanowić się, czy nie śpisz na materacu o zbyt niskim poziomie twardości. Jakie są uniwersalne zasady doboru materaca?

Czym kierować się podczas doboru materaca?

Idealne materace do łóżka nie istnieją. Aby znaleźć model, który odpowie na nasze potrzeby, trzeba wiedzieć jak go szukać. Niestety, sprawa nie jest wcale tak prosta, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Nowoczesne materace korzystają z konstrukcji piankowej lub kieszeniowej. Te pierwsze były dedykowane dzieciom i osobom o bardzo niskiej wadze. Dziś nie jest to regułą, a na takim rozwiązaniu mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak i najmłodsi. Materace piankowe polecane są osobom, które cierpią z powodu alergii na roztocza i inne alergeny. Natomiast materace kieszeniowe często są nieco tańsze.

Wybór warto rozważyć także w kontekście twardości. Miękki materac wcale nie jest najwygodniejszy. Twardość powierzchni należy dobierać, kierując się prostą skalą:

H1 – materace miękkie – to modele, które znakomicie sprawdzają się w przypadku osób, których masa ciała nie przekracza 60 kilogramów.
H2 – materace o średnim poziomie twardości – to materace, które posłużą osobie, której waga nie przekracza 80 kilogramów.
H3 – materace twarde – rekomendowane są one osobom, których masa ciała nie przekracza 100 kilogramów.
H4 – materace o wysokim poziomie twardości. Są one pożądane przez osoby, których masa ciała przekracza 100 kilogramów.

W kwestii doboru warto kierować się także obecnością certyfikatów. Przykładowo – materace Hilding Anders dysponują oznaczeniem Szwajcarskiego Instytutu AEH. Wiele z nich to modele certyfikowane w kontekście działania prozdrowotnego, np. Hilding Fandango, a większość spośród nich to materace rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl. To ważne, by wraz z parametrami materaca szły fakty, które potwierdzają jego skuteczność.

Marka Hilding – wysokiej jakości materace dla każdego

Firma Hilding znana jest z produkcji materaców dla przeróżnych podmiotów – w tym Pana Materaca czy znanej marki medycznych materacy Sleepmed. Rozwiązania Hilding Anders dostępne są w kilkudziesięciu krajach na świecie. Firma tworzy materace w oparciu o wiedzę naukową, a nie jedynie tą z dziedziny inżynierii. Eksperci Hilding Anders od wielu lat zrzeszeni są pod wspólnym szyldem – laboratorium Sleep Lab odpowiedzialne jest za tworzenie materacy, które wyróżniają się znakomitym mikroklimatem, świetną jakością, wysokim poziomem odporności na zużycie, a także zapewniają wybitny poziom komfortu osobom leżącym.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1054 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39