Jakie szkoły średnie są najlepsze w Białymstoku?

2015.01.14 00:00
Rankingi najlepszych szkół są istotne zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Sprawdź, które licea i technika są najlepsze w naszym mieście.
Jakie szkoły średnie są najlepsze w Białymstoku?
Fot: I LO w Białymstoku

Portal perspektywy.pl opublikował listę najlepszych szkół średnich. Podczas Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2015 brano pod uwagę sukcesy w olimpiadach, które zwalniały z egzaminu dojrzałości oraz wyniki matur i wyniki egzaminów zawodowych w przypadku techników.

I LO od lat jest na pierwszym miejscu

Najlepszym białostockim liceum okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. Szkoła od kilku lat znajduje się na wysokiej pozycji w rożnego rodzaju rankingach. Spośród wszystkich szkół w całej Polsce znalazło się na 42 pozycji. Drugie miejsce przypadło II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Ostatnie na podium znalazło się III LO Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wysokie miejsce przypadło także Społecznemu Liceum Ogólnokształcącemu STO, IV LO im. Cypriana Kamila Norwida oraz VI LO im. Króla Zygmunta Augusta.

- To już 9 raz kiedy zdobyliśmy pierwsze miejsce w województwie podlaskim. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, ponieważ zdobycie 1 miejsca to jedno, a utrzymanie go to druga bardzo poważna sprawa. Wynik naszego liceum jest ciężką pracą całej społeczności I LO: nauczycieli, uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników – mówi wicedyrektor Anna Półtorak – Nasza szkoła jest szkoła otwartą, daje uczniom możliwości rozwijania swoich pasji artystycznych czy sportowych, a to owocuje – dodaje.

W przypadku szkół spoza Białegostoku wyróżniono I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, I LO im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie oraz II LO z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

Najlepsze technika z województwa podlaskiego

Jeśli chodzi o białostockie technika to pierwsze miejsce przypadło Technikum Elektrycznemu w ZS Elektrycznych, które w ogólnopolskim rankingu znalazło się na 19 pozycji. Tuż za nim jest Technikum Handlowo-Ekonomiczne w ZSH-E, Technikum Gastronomiczne w ZS Gastronomicznych oraz Technikum Budowlano-Geodezyjne w ZSB-G.

Doceniono także Technikum Leśne z Białowieży, Technikum nr 6 w ZSEiO nr 6 w Łomży, Technikum nr 3 w ZS Technicznych i Technikum Nr 5 w ZS Sióstr Salezjanek im. J. Pawła II w Suwałkach oraz Technikum nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego w ACE w Augustowie.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1087 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39