Jarmark na ryneczku przy Ryskiej. Ma być w każdą niedzielę

2016.04.09 10:50
Pierwszy z nowo otwartych ryneczków osiedlowych już działa. Co ciekawe, jego administrator na zwykłym bazarku nie chce kończyć. W każdą niedzielę zamierza organizować przy ul. Ryskiej jarmarki. Najbliższy już w niedzielę (10.04).
Jarmark na ryneczku przy Ryskiej. Ma być w każdą niedzielę
Fot: Grzegorz Chuczun
Na osiedlowym jarmarku będzie można kupić m.in. pyszne ciasta

W lutym tego roku białostocki magistrat postanowił wydzierżawić tereny na prowadzenie drobnej działalności handlowej.

- Białostoczanie bardzo chętnie robią tam zakupy i kupują produkty regionalne, ale też to, co wyprodukują lokalni producenci, nasi działkowcy - mówił wówczas zastępca prezydenta Białegostoku Robert Jóźwiak.

Wyznaczono tereny handlowe przy ul. Piotrkowskiej, Ryskiej, Boboli i Antoniuku Fabrycznym. W marcu znalazł się chętny dzierżawca, by poprowadzić bazarek przy ul. Ryskiej. Na własny koszt utwardził teren, już pojawił się tam pierwszy sprzedawca. Codziennie handluje świeżymi warzywami.

- Od poniedziałku do soboty jest ryneczek miejski, w niedziele chcemy organizować jarmark z produktami regionalnymi i rękodziełem - zapowiada Paweł Żukowski, dzierżawca osiedlowego bazarku przy ul. Ryskiej. - Chcemy, by była to inicjatywa miejska i cykliczna.

Jak mówi Żukowski, o lokalne bazarki białostoczanie dopytywali się regularnie, widać, że jest na nie zapotrzebowanie. Właśnie w takich miejscach mieszkańcy najchętniej kupują świeże produkty.

- Chcemy też zapoznać mieszkańców z lokalną twórczością i promować produkty regionalne - mówi Paweł Żukowski.

Liczy, że będzie to atrakcyjne nie tylko dla okolicznych mieszkańców, chciałby przyciągnąć także osoby z całego powiatu.

W niedzielę ruszy pierwszy jarmark. Będą na nim stoiska, na których znajdzie się: rękodzieło i biżuteria, chleby i miody, smalec i ciasto, sękacze, ryby oraz wyroby litewskie.

Sprzedawcy rozstawią się przy ul. Ryskiej już o godz. 8.00.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

966 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39