Jarmark wielkanocny na Rynku Kościuszki. Będą palmy, koszyczki i pisanki

2016.03.12 10:52
To będzie jubileuszowy, XXV Jarmark Wielkanocny Sztuki Ludowej Podlasia. Odbędzie się w niedzielę (13.03) na rynku wokół białostockiego Ratusza.
Jarmark wielkanocny na Rynku Kościuszki. Będą palmy, koszyczki i pisanki
Fot: Michał Kardasz
Na jarmarku nie zabraknie wiklinowych koszy

Jarmark Wielkanocny Sztuki Ludowej Podlasia jest cykliczną imprezą etnograficzną odbywającą się od 1991 r. Jego organizatorzy za cel stawiają promocję wśród mieszkańców Podlasia bogatych tradycji sztuki i rękodzieła ludowego związanego ze świętami wielkanocnymi.

Obok pisankarek z okolic Lipska i Siemiatycz, palmiarek ze słynnymi palmami wileńskimi, plecionkarzy z koszyczkami na święconki, w jarmarku uczestniczyć będą kontynuatorzy różnych dziedzin sztuki rękodzieła ludowego, m.in. kowalstwa, garncarstwa, tkactwa, rzeźbiarstwa, wycinankarstwa, wytwórcy łyżek, sit, drewnianych sprzętów gospodarstwa domowego z Polski, Litwy i Białorusi.

Wyroby wystawią też producenci tradycyjnych produktów spożywczych - miodów, serów, wędlin, pieczywa, ciast (sękaczy, mrowisk, makowców), ogórków kiszonych i ziół z Polski i Litwy.

Na scenie wystąpią: Kapela Mietka Buraka, Andrzej Staśkiewicz z Kapelą Kurpiowską, Małgorzata Makowska i Edward Malinowski (harmonia pedałowa).

Impreza potrwa w godz. 9.00-15.00. Jej organizatorem jest Dział Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Szczegóły: Jubileuszowy XXV Jarmark Wielkanocny Sztuki Ludowej Podlasia

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1139 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39