Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem już od soboty. Będzie smacznie i regionalnie

2024.03.22 12:21
W sobotę (23 marca) przed białostockim ratuszem rozpocznie się tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Na miejscu będzie można zaopatrzyć się m.in. w produkty regionalne. Wydarzenie potrwa przez tydzień.
Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem już od soboty. Będzie smacznie i regionalnie
Fot: Redakcja BiałystokOnline
Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem w 2023 roku

Zbliża się Wielkanoc, a wraz z nią Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem. Centrum naszego miasta już po raz dwunasty zapełnią drewniane stragany oferujące regionalne i tradycyjne produkty. Celem wydarzenia jest promowanie oraz zachowanie bogactwa kulturowego różnych regionów Polski.

Na odwiedzających czekać będą niepowtarzalne wyroby, które z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto poszukuje autentyczności spośród wielkanocnych ozdób i prezentów. Wśród nich znajdą się palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, ozdoby, dekoracje, kosmetyki, ręcznie robione mydła zapachowe, ceramika, wyroby garncarskie, obrazy, akwarele, wydmuszki, wyroby ze skóry, upominki ze szkła, wyroby z metalu, biżuteria ręcznie robiona, rękodzieło szklane oraz produkty pszczele, takie jak różnorodne gatunki miodów, pyłek kwiatowy oraz propolis.

Dla miłośników tradycyjnych smaków przygotowane zostaną wędliny wieprzowe i z dziczyzny, kiełbasy, kaszanki, pieczywo na naturalnym zakwasie, sery zagrodowe z mleka krowiego i koziego, ser koryciński swojski, chleby, kwas chlebowy, czy też przyprawy.

Nie zabraknie także wyjątkowych słodyczy, takich jak sękacze, mrowiska, ciasta, czekoladowe jajka, chałwa, baklava czy blok. To tylko część bogatej oferty, która czeka na odwiedzających podczas Jarmarku Wielkanocnego.

WIĘCEJ INFORMACJI: Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

954 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39