Jarmark Żubra "Pachnący Puszczą". Poznaj bogactwo regionu

2019.07.13 11:10
Pokazy i degustacje, warsztaty, a także występy zespołów z Czeremszyną na czele - takie atrakcje czekają na wszystkich odwiedzających Jarmark Żubra. Odbędzie się on w niedzielę (14.07) w Hajnówce.
Jarmark Żubra "Pachnący Puszczą". Poznaj bogactwo regionu
Fot: Czeremszyna

Jarmark Żubra to główne hajnowskie wydarzenie promującym bogactwo kultury regionu Puszczy Białowieskiej. Jarmark Żubra jest świętem kultury tradycyjnej oraz lokalnych specjałów Podlasia. Podczas tego wydarzenia prezentowane są produkty zarówno żywnościowe - lokalne smaki, np. sery, miody, wyroby piekarnicze, zioła itp., jak i rękodzielnicze, np. hafty, koronki, rzeźby w drewnie, galanteria drewniana, rzemiosło, sztuka.

Towarzyszy im odpowiednia muzyka i regionalny folklor. Istnieje możliwość skosztowania lokalnych przysmaków, uczestnictwa w wielu warsztatach, pokazach oraz zakupienia oryginalnych artykułów. Atutem jest obecność wystawców i artystów zza wschodniej granicy. Warto wspomnieć, że Jarmark Żubra jest jednym z flagowych wydarzeń wdrażanej przez miasto Hajnówka - Strategii Marki Hajnówka. Prezentacja lokalnych tradycji, naturalnych produktów, wyrobów i ich prozdrowotnych właściwości silnie wpisują w jej założenia oraz działania promocyjne.

Zamierzeniem organizatorów Jarmarku jest szczególne podkreślenie i prezentacja lokalnych oraz regionalnych wytwórców, producentów oraz ich wyrobów. Wiele z nich ma już swoją silną renomę w Polsce, a nawet za granicą. Jarmark Żubra jest okazją do ich prezentacji i szerszej promocji, a także wypromowania tych mniej znanych producentów. Przewidziane są konkursy oraz pokazy kulinarne, występy zespołów m.in. Tuhaj-Bej oraz Czeremszyna.

Program: XIII Jarmark Żubra "Pachnący Puszczą"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

839 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39