Jasna i ciemna strona Internetu. Warsztaty filmowe dla nauczycieli [wideo]

2012.02.01 00:00
O depresji ucznia i jego ucieczce w wirtualny świat oraz edukacyjnym potencjale jasnej strony sieci porozmawiają uczestnicy warsztatów, które zaplanowano w białostockim kinie Forum. Podstawą dyskusji będzie głośny i obsypany nagrodami film Jana Komasy "Sala samobójców".
Jasna i ciemna strona Internetu. Warsztaty filmowe dla nauczycieli [wideo]
Fot: materiały organizatora

To historia Dominika, który nie mogąc poradzić sobie z presją otoczenia, znajduje w wirtualnym świecie pozorne zrozumienie dla swoich problemów, pozornie oddaną "pokrewną duszę" i pozornie bezpieczne, a w rzeczywistości, coraz mroczniejsze zakamarki sieci... Film pokazuje kryzys relacji, stawia pytania rodzicom, wychowawcom, młodym ludziom. Nie jest fikcyjnym obrazem życia nastolatka - jest "stopklatką" naszej rzeczywistości.W programie warsztatów: projekcja filmu "Sala samobójców", dyskusja o filmie i warsztat poruszający następujące problemy: jakie są objawy depresji, dlaczego wirtualny świat jest atrakcyjną przestrzenią dla młodych ludzi, jak reagować na cyber-przemoc, jak budować dobre relacje z uczniem, jak wykorzystać edukacyjny potencjał Internetu oraz ćwiczenia warsztatowe w grupach oparte na informacjach uzyskanych w trakcie wykładu i dyskusji.

Dla każdego uczestnika spotkania przygotowano wyjątkowy biuletyn oraz Certyfikat uczestnictwa w spotkaniu. Odbędzie się ono 25 lutego w godzinach 10:00-15:00 w kinie Forum Białostockiego Ośrodku Kultury. Ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsc, organizatorzy - Wydawnictwo Nowa Era, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i kino Forum, proszą o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 22 lutego pod numerem infolinii 801 88 10 10 lub dla dzwoniących z tel. komórkowych 58 721 48 00. Zgłoszenia telefoniczne przyjmowane są w godzinach 8:00 - 19:00.

andy
1608 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39