Jazz na BOK-u. Amerykańska wokalistka Siggy Davis wystąpi w Białymstoku

2011.02.02 00:00
Aretha Franklin, Ella Fitzgerald, Nina Simone, Billie Holiday. Standardy m.in. takich mistrzyń wykona Siggy Davis, niezwykle charyzmatyczna, obdarzona przepięknym, potężnym głosem pochodząca z Nowego Jorku wokalistka.
Jazz na BOK-u. Amerykańska wokalistka Siggy Davis wystąpi w Białymstoku
Fot: materiały organizatora

Siggy Davis studiowała śpiew m.in. u Jane Copeland Stevens z Metropolitan Opera, a także aktorstwo na Yale University w Stanach Zjednoczonych. Przez lata występowała na deskach teatrów na Brodway'u musicale: "Nunsense", "Hair", "Butterfinger's Angel", "The Life"), grała także w filmach Spike'a Lee oraz Briana de Palmy.

Wokalistka wystąpi z zespołem w składzie: Stefan Gąsieniec (piano), Stan Michalak (kontrabas) i Adam Buczek (perkusja). Adam Buczek jest stypendystą North Texas State University i Berklee Collage of Music w Bostonie. Nagrywał i koncertował z takimi artystami, jak Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Lora Szafran i Krystyna Prońko. Na stałe związany jest z K. Popkiem i Ewą Urygą, z którą nagrał w Nowym Jorku płytę "Ballads of Ella". Na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach prowadzi klasę perkusji, a do grona jego absolwentów należą: Krzysztof Dziedzic, Łukasz Żyta i Michał Miśkiewicz. Wykładowca wielu letnich kursów i warsztatów jazzowych, m.in. Kincardine Jazz Workshop w Kanadzie.

Na koncert do kina Forum zaprasza Białostocki Ośrodek Kultury. Wydarzenie odbędzie się 4 lutego, początek o godz. 19. Bilety kosztują: 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł (w dniu koncertu). Będzie to kolejna impreza z cyklu "Jazz na BOK-u".

andy

901 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39