Jazz na BOK-u. Taurus w hołdzie Milesowi Davisowi

2011.10.27 00:00
We wrześniu minęło 20 lat od śmierci jednego z gigantów muzyki jazzowej - Milesa Davisa (zmarł 28 września 1991 roku). Mimo że odszedł już dwie dekady temu, jego twórczość ciągle fascynuje i inspiruje muzyków na całym świecie.
Jazz na BOK-u. Taurus w hołdzie Milesowi Davisowi
Fot: materiały BOK

Michał Walczak jeden z czołowych jazzowych gitarzystów wraz z założonym przez siebie zespołem Taurus opracował program złożony z kilkunastu najsłynniejszych utworów "Księcia Ciemności". Są wśrod nich sztandarowe pozycje z okresu akustycznego - słynnego kwintetu, jak i z lat 70-tych i 80-tych, kiedy to Miles zafascynowany był brzmieniami elektrycznymi i rockowymi rytmami. Podczas koncertu zatytułowanego "Tribute to Miles Davis" można usłyszeć m.in.takie hity jak: Human Nature, Jean Pierre, Tutu, So What, Blue In Green, Nardis.

Michał Walczak jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego muzyczne fascynacje to - oprócz Davisa - John Scofield, Pat Metheny, Bill Frisell, Jack deJohnette. Współpracował z czołowym polskim perkusistą Arkiem Skolikiem, Jose Torresem, trębaczem Piotrem Wojtasikiem, basistą Wojciechem Pulcynem, pianistą Wojtkiem Puszkiem i innymi czołowymi muzykami jazzowymi.

Koncert grupy Taurus w ramach cyklu "Jazz na BOK-u" jutro w Famie. Początek o godz. 20. Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu) w kasie kina Forum.

andy

1451 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39