Jazz na BOK-u. "The Beatles Nova" Grażyny Auguścik i Paulihno Garcii [wideo]

2011.11.09 00:00
Nasza muzyka z "krainy łagodności" uspakaja, relaksuje. Jest nareszcie chwilą ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce - melancholijnie i dobrze. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym to energia nasycona słońcem, która leczy - tak o muzyce, którą tworzy z Paulihno Garcią mówi Grażyna Auguścik. O tej słonecznej energii będzie się można przekonać podczas koncertu w Białymstoku, który już 13 listopada.
Jazz na BOK-u. "The Beatles Nova" Grażyny Auguścik i Paulihno Garcii [wideo]
Fot: materiały organizatora

Grażyna Auguścik jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów. Przez wielu amerykańskich krytyków uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Stworzyła własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej. Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty "Sunrise Sunset" w 1988 roku trafiła do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymała w 1992 roku rąk Philla Collinsa i Alla Jarreau. Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu projektach nagraniowych innych artystów. Nagrała, wyprodukowała i wydała do tej pory trzynaście płyt solowych, co najmniej drugie tyle jako gość, a kolejne to remixy z wykorzystaniem jej głosu.

Paulinho Garcia urodził się w Brazylii, a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Karierę muzyczną rozpoczynał już w wieku dziewięciu lat. Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej.Grażyna Auguścik współpracuje z Paulinho Garcia już od 10 lat. 18 listopada ukaże się ich trzecia, wspólnie nagrana płyta. Znajdą się na niej piosenki The Beatles, w niezwykłych, latynoskich aranżacjach. Album zawiera 14 utworów o zaskakującym i nowatorskim spojrzeniu na dorobek The Fab Four. Kompozycje zostały zaaranżowane na gitarę i dwa głosy, którym od czasu do czasu towarzyszą kontrabas, flet, trąbka i latynoskie przeszkadzajki.

Koncert w ramach cyklu "Jazz na BOK-u" w niedzielę, 13 listopada o godz. 20 w Famie. Bilety w cenie: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu).

andy
1449 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39