Jechał wężykiem. Zatrzymał go inny kierowca

2023.01.02 13:45
Mieszkaniec Warszawy uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu kierowcy, który jechał przed nim krajową 63. Jak się okazało kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Jechał wężykiem. Zatrzymał go inny kierowca
Fot: Podlaska Policja

Mieszkaniec Warszawy uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu kierowcy hondy, który jechał przed nim drogą krajową nr 63.

- Mężczyznę zaniepokoił tor jazdy kierującego. Podejrzewając, że kierowca ten może być po alkoholu postanowił uniemożliwić mu dalszą podróż. Wykorzystał moment, kiedy honda zatrzymała się i podszedł do samochodu. Za jego kierownicą siedział mężczyzna, od którego czuć było alkohol. Warszawiak wyjął kluczyki ze stacyjki hondy i powiadomił o zaistniałym zdarzeniu policję - przekazali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Przybyły na miejsce patrol przeprowadził badanie alkomatem kierującego. Wykazało ono ponad 2 promile alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu zambrowskiego.

- Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się teraz sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - informują sokólscy mundurowi.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierowca, to potencjalny sprawca tragedii na drodze. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

427 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39