Jeden z najbardziej znanych i cenionych aktorów w Polsce wystąpi w Białymstoku

2024.02.27 12:28
Już niebawem na scenie Nie Teatru wystąpi aktor Adam Ferency. Wystąpi w monodramie autorstwa Jacka Cygana, czyli "Sprzedawca życzeń".
Jeden z najbardziej znanych i cenionych aktorów w Polsce wystąpi w Białymstoku
Fot: Materiały organizatora

Monodram "Sprzedawca życzeń" będzie prezentowany w sobotę (2 marca) na scenie Nie Teatru.

"Sprzedawca życzeń"

Każdy z nas wielokrotnie znalazł się w sytuacji, w której musiał złożyć życzenia bliskiej lub dalszej osobie z okazji urodzin, ślubu lub wygłosić kilka słów na pogrzebie. W tej karuzeli myśli, staranności i wysiłku, próbowaliśmy tworzyć życzenia, które byłyby zarówno piękne, jak i oryginalne. Często kończyło się to jednak na powielaniu ustalonych schematów.

Głównym bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który uczynił z układania życzeń sens swojego życia, a zarazem swoją profesję. Czy to poeta, czy może już szarlatan, osobnik twardo stąpający po ziemi, czy może jakiś kosmita, żyjący na granicy realności? Na scenie wystąpi aktor Adam Ferency. W jego interpretacji główny bohater bywa zarówno śmieszny, jak i tragiczny, silny, lecz czasem również i bezbronny. Zawsze jednak pozostaje uczciwy i wierny swojej pasji.

Adam Ferency to polski aktor, lektor filmowy i teatralny oraz reżyser teatralny. Szerszej widowni znany jest zarówno z występów na wielkim ekranie, jak i z licznych ról w popularnych serialach. Jedną z jego bardziej znanych ról telewizyjnych jest postać Konrada w serialu "Niania".

Więcej informacji: "Sprzedawca życzeń": Adam Ferency w monodramie Jacka Cygana

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1024 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39