Jedni zawiedli, drudzy gonią czołówkę. Grała siatkarska II liga

2016.11.10 08:07
Nietypowo, bo w środku tygodnia, grały podlaskie kluby w siatkarskiej II lidze mężczyzn. BAS Białystok pokonał UKS Biała Podlaska 3:0, natomiast Centrum Augustów przegrało z Lesanem Halinów 1:3.
Fot: Fanpage BAS II LIGA Mężczyzn

Po nieudanym spotkaniu w Olsztynie BAS Białystok dostał w 8. kolejce idealnego rywala do odbudowania nastrojów w zespole. W środowy wieczór białostoccy siatkarze mierzyli się bowiem z ostatnim w tabeli UKS-em Biała Podlaska. We własnej hali BAS odprawił przeciwników w trzech setach, choć w drugiej partii goście postawili trudne warunki do gry i ulegli dopiero na przewagi 24:26. Dzięki tej wygranej, klub ze stolicy Podlasia zbliżył się do liderujących ekip na jeden punkt.

Gorzej spisali się za to siatkarze z Augustowa. Centrum uległo u siebie Lesanowi Halinów 1:3 i zanotowało tym samym piątą porażkę w trwających rozgrywkach. Choć gospodarze rozgromili w drugim secie rywali aż 25:11, to jednak tego dnia był to tylko jednorazowy wybryk w ich wykonaniu.

W następnej kolejce, która już w sobotę (12.11), BAS podejmie na wyjeździe aktualnego lidera – Energę Ostrołęka, natomiast Centrum uda się do Olsztyna na starcie z AZS-em UWM.

BAS Białystok UKS Biała Podlaska 3:0 (25:15, 26:24, 25:19)
Centrum Augustów – Lesan Halinów 1:3 (24:26, 25:11, 21:25, 21:25)