Jedyne takie zakończenie lata. W planie m.in. koncert muzyki rockowej, teatr i kino

2023.08.29 14:19
Nadchodzą 3 wydarzenia, które są organizowane przez Podlaski Instytut Kultury. W planach są m.in. koncerty, seanse filmowe i spektakle teatralne. Odbędzie się także impreza PIK&ROCK.
Jedyne takie zakończenie lata. W planie m.in. koncert muzyki rockowej, teatr i kino
Fot: Organek / Facebook
W ramach wydarzenia zagra m.in. Organek

- Nikt z nas nie lubi żegnać lata i przechodzić do tej jesiennej aury, tak więc postanowiliśmy pożegnać to lato wspólnie z Podlaskim Instytutem Kultury - mówi Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Sebastian Łukaszewicz.

Sobota (2.09) będzie pierwszym dniem wydarzeń, a odbędzie się tego dnia "Pożegnanie lata z PIK". Rozpocznie się prezentacją spektaklu "Wodewil Warszawski", który zaprezentuje "Teatr na leżakach". W późniejszych godzinach odbędzie się koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka, która zagra powojenne przeboje. Uczestnikom zostaną rozdane śpiewniki, przygotowane przez organizatorów. Wieczorem odbędą się seanse plenerowe filmów "Wojna z dziadkiem" z Robertem De Niro w roli szalonego dziadka, który podejmuje się walki o pokój z pełnym pomysłów wnukiem, a także "King Richard. Zwycięska rodzina" o historii życia Richarda Williamsa.

Piątek (8.09) będzie idealnym dniem, aby posłuchać rockowej muzyki na świeżym powietrzu, ponieważ na ten dzień jest zaplanowany PIK&ROCK. To największy przegląd twórczości tego gatunku na Podlasiu, a samo wydarzenie istnieje już od 2016 roku. W tym roku wystąpią: LaVanders, młody białostocki zespół, laureat 2. miejsca Rockowań 2022, The Boars, laureat 1. miejsca Rockowań 2019, a także ØRGANEK, grupa istniejąca od 2013 roku, powstała za sprawą autora tekstów i muzyki oraz laureata wielu prestiżowych nagród Tomasza Organka.

- PIK&ROCK to impreza, która jest pokłosiem największego przeglądu zespołów rockowych województwa podlaskiego "Rockowania". To impreza ukazująca dorobek i to, na jakiej fali sukcesu zespoły kończą występy w "Rockowaniach" - podkreśla koordynator imprezy PIK&ROCK Artur Szydłowski. - Nie zabraknie dobrej muzyki i wspaniałych emocji - dodaje.

Sobota (16.09) będzie ostatnim dniem wydarzeń. Zaplanowane są wtedy 50 urodziny Spodków. Na miejscu organizatorzy przewidują wiele atrakcji, a także tort dla uczestników. Wydarzenie odbędzie się w ramach podsumowania 50-lecia istnienia Spodków.

- W związku z tym, że zbliżamy się do modernizacji zabytkowego budynku, który powstał w 1973 roku z okazji Dożynek Krajowych, które wówczas odbywały się w Białymstoku, chcemy przybliżyć historię tego budynku - zaznacza Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Sebastian Łukaszewicz.

Wydarzenia będą nie tylko okazją do zakończenia tegorocznego lata, ale także do spędzenia wolnego czasu w towarzystwie kultury.

- Kulturę można szeroko rozumieć. Przede wszystkim poczujemy na tych wydarzeniach teatr, muzykę, śpiew i oczywiście kino - zachęca dyrektorka Podlaskiego Instytutu Kultury Wiktoria Wnorowska.

Więcej informacji:
Pożegnanie lata przed Spodkami
PIK&ROCK z koncertem Organka
50 urodziny Spodków

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1457 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39