Jedyne w Polsce mobilne planetarium w białostockim centrum handlowym

2013.05.11 00:00
Czym jest sfera armilarna, jak wyglądają wyrzuty materii słonecznej i jak daleko jest do krańca wszechświata? Te i wiele innych tajemnic skrywanych w przestrzeni kosmicznej poznają goście CH Auchan w ten weekend. Przyjedzie tam mobilne planetarium.
Jedyne w Polsce mobilne planetarium w białostockim centrum handlowym
Fot: materiały organizatora
W mobilnym planetarium będzie można odkryć kosmiczne tajemnice

Jedyne w Polsce Astronomiczne Laboratorium Mobilne Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego umożliwi poznanie tajemnic skrywanych w przestrzeni kosmicznej nie odrywając nóg od Ziemi.

W specjalnym mobilnym planetarium mali i duzi fani przestrzeni kosmicznej będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w sześciu wyjątkowych projekcjach ukazujących między innymi unikatowość naszej planety, przebieg życia widocznych na niebie gwiazd czy historię astronomii. Planetarium odwiedzi nie byle jaki gość, ale... Mikołaj Kopernik.

Nieziemskie chwile można przeżyć w sobotę w CH Auchan Hetmańska i w niedzielę w CH Auchan Produkcyjna w godz. 11 – 17. Bezpłatne seanse pod niebem przenośnego planetarium zaplanowane są o każdej, pełnej godzinie. Teleskopowe obserwacje Słońca odbędą się przy bezchmurnym niebie.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1252 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39