Jedyny Mercure w Podlaskiem. 4-gwiazdkowy hotel czeka już na gości

2022.04.12 14:04
W stolicy województwa podlaskiego otworzono pierwszy hotel marki Mercure. Na gości czeka ponad 90 pokoi, strefa fitness, a także sala konferencyjna.
Jedyny Mercure w Podlaskiem. 4-gwiazdkowy hotel czeka już na gości
Fot: mat. prasowe
Przecięciem wstęgi hotel Mercure oficjalnie rozpoczął działalność

Pierwszy w Białymstoku obiekt marki Mercure został już otworzony. Hotele te znane są z unikatowego designu inspirowanego lokalną kulturą, dlatego centralnym elementem tego w Białymstoku został symbol województwa podlaskiego - żubr.

Wystrój nawiązuje do zieleni lasów widocznych w dekoracjach i na fototapetach ukazujących puszczę i rzekę Biebrzę. Jednak głównym elementem hotelowego wnętrza, który przykuje uwagę każdego gościa, jest figura żubra umieszczona nad stołem restauracyjnym.

- Mercure Białystok to nowoczesne wnętrza, które nawiązując do natury województwa podlaskiego, pobudzają zmysły i wyobraźnię. Profesjonalna obsługa, unikalność wnętrz oraz doskonała kuchnia sprawią, że każdy poczuje się tu wyjątkowo. Dzięki elementom nawiązującym do piękna regionu, pobyt w naszym obiekcie będzie dla gości niezapomnianym doświadczeniem – zaznacza Sebastian Pruchniak, dyrektor generalny Mercure Białystok.

Poza 92 pokojami inspirowanymi podlaską naturą, obiekt oferuje restaurację z daniami kuchni włoskiej, uzupełnionych akcentami podlaskiej sztuki kulinarnej. Nie zabrakło tam także stylowego baru. Znakiem rozpoznawczym hotelu jest bufet śniadaniowy przepełniony lokalnymi produktami i specjałami regionu.

Goście hotelu mogą skorzystać ze strefy fitness, przestrzeni biznesowej i bankietowej wyposażonej w nowoczesną i salę konferencyjną o pojemności do 160 osób i powierzchni blisko 200 m2 oraz zewnętrznego i podziemnego parkingu.

- Zielone sąsiedztwo rezerwatów przyrody i nawiązania do naturalnej roślinności, w jaką obfituje okolica, sprawiają, że Mercure Białystok jest miejscem, w którym każdy znajdzie upragnioną ciszę i spokój. Podlasie to kolebka wielu zróżnicowanych etnicznie kultur, więc wizyta w nowym hotelu to dobry punkt startowy do odkrycia wszystkich tajemnic regionu – podkreśla inwestor obiektu Marek Piotrowski, prezes City Interhotels.

Czterogwiazdkowy hotel Mercure Białystok zlokalizowany jest przy ul. Hetmańskiej 46 w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1136 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39