Jej inspiracje to ikony sceny muzycznej. Wystąpi w Białymstoku

2024.05.17 10:25
Nadchodzi kolejny koncert w ramach cyklu "Jazz na BOK-u" w Famie. Tym razem na scenie wystąpi polska wokalistka jazzowa - Grażyna Auguścik.
Jej inspiracje to ikony sceny muzycznej. Wystąpi w Białymstoku
Fot: Materiał organizatora

Koncert Grażyny Auguścik w ramach "Jazz na BOK-u" odbędzie się w niedzielę (19 maja) w klubie Fama.

Grażyna Auguścik

Grażyna Auguścik to polska piosenkarka, kompozytorka, aranżerka, a także producentka, uznawana za jedną z najbardziej fascynujących współczesnych wokalistek na światowej scenie jazzowej. Jej głębokie inspiracje wokalne czerpią z dorobku takich legend jak Peggy Lee, Ella Fitzgerald, Donny Hathaway, Nina Simone i Nick Drake, stanowiących ikony amerykańskiej i brytyjskiej sceny muzycznej, w tym jazzowej.

Za sobą ma imponującą dyskografię, a jej najnowsze dzieło, "2 The Light", wydane w 2023 roku, zostało nagrane we współpracy z muzykami z różnych zakątków globu. Co czyni tę płytę wyjątkową, to fakt, że powstała w erze pandemii COVID-19, wykorzystując środki komunikacji wirtualnej.

Album "2 The Light" składa się z dziewięciu utworów, które poruszają tematykę dążenia do światła jako symbolu nadziei, spokoju i miłości. Grażyna Auguścik podkreśla, że mając "światło" - jesteśmy w stanie przezwyciężyć najtrudniejsze, mroczne chwile codzienności. O tym właśnie jest "2 The Light". Utwory z płyty będzie można usłyszeć właśnie na nadchodzącym koncercie w klubie Fama.

Więcej informacji: Jazz na BOK-u: Grażyna Auguścik

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1442 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39