POLECAMY
W grajewskiej komendzie policji zamontowane zostało urządzenie do badania stanu trzeźwości. Teraz o każdej porze będzie można samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości.
W Komendzie Powiatowej Policji przy ul. Wojska Polskiego 74a w Grajewie zamontowano urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. To pierwszy ogólnodostępny alkomat w mieście. Teraz każdy, kto uzna, że potrzebuje badania stanu trzeźwości, będzie mógł je samodzielnie wykonać w punkcie recepcyjnym komendy. Jest on otwarty 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę Badanie jest bezpłatne. To prosta i higieniczna czynność - wystarczy pobrać od dyżurnego jednostki jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią odpowiednią ilość powietrza i odczytać wynik. W tym roku takie dwa ogólnodostępne, samoobsługowe alkomaty pojawiły się w Białymstoku. Pierwszy w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Bema, a drugi w II komisariacie przy ul. Warszawskiej.
Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
Sport 10:00
Aktualności 07:40
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji