Jest okazja, by przetestować samochody hybrydowe oraz elektryczne. Trwa EV Tour 2022

2022.03.31 17:29
Salon Jaguar Land Rover Nord Auto Białystok organizuje wydarzenie EV Tour 2022. Do soboty (02.04) klienci mają okazję pojeździć różnymi modelami aut hybrydowych oraz "elektryków" i porównać ich osiągi z konwencjonalnymi napędami.
Jest okazja, by przetestować samochody hybrydowe oraz elektryczne. Trwa EV Tour 2022
Fot: Karol Płoński

Od wtorku (29.03) w mieszczącym się przy ul. Jana Pawła II 85 salonie Jaguar Land Rover Nord Auto Białystok trwa EV Tour 2022, dzięki czemu przez kilka dni jest możliwość sprawdzenia najróżniejszych modeli samochodów. Flota dostępna do testów składa się z w pełni elektrycznego sportowego SUV-a Jaguara I-PACE, oraz trzech modeli hybrydowych typu plug-in - Land Rover Discovery Sport PHEV, Range Rover Evoque PHEV oraz Range Rover VELAR PHEV.

Ponieważ od kilku lat świat podąża ku elektryfikacji branży motoryzacyjnej, event EV Tour 2022 jest idealną okazją, aby sprawdzić, jakie korzyści daje nam poruszanie się samochodami elektrycznymi. Na uczestników wydarzenia czeka mnóstwo niezapomnianych doświadczeń, ale przede wszystkim można na własnej skórze przekonać się, że zelektryfikowane modele samochodów marki Jaguar i Land Rover nie tracą swoich osiągów jezdnych.

Jeżeli ktoś jeszcze nie jest gotowy, by skusić się na w pełni elektryczne auto, pojawia się możliwość sprawdzenia pojazdów PHEV, czyli Plug-in Hybrid Electric Vehicle, które łączą w sobie silniki benzynowe i elektryczne. Ubytek energii jest uzupełniany z jej odzysku podczas np. hamowania oraz przede wszystkim z zewnętrznego źródła ładowania.

Warto wspomnieć, że rok temu Jaguar i Land Rover ogłosiły nową strategię Reimagine, która opiera się na trzech filarach: elektryfikacji, uproszczeniu i zrównoważonym rozwoju. To początek drogi do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2039 r. Już w połowie bieżącej dekady Jaguar stanie się czysto elektryczną marką z portfolio wykorzystującym najnowsze technologie, a do 2030 r. Jaguar i Land Rover będą oferować modele wyposażone w pełni elektryczne silniki.

Zapisy na EV Tour 2022 w salonie Jaguar Land Rover Nord Auto Białystok prowadzone są drogą internetową (Jaguar oraz Land Rover). Testowanie pojazdów możliwe jest do soboty.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1670 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39