Jest pierwszy transfer Jagiellonii. Do żółto-czerwonej paczki dołącza Guilherme

2017.06.05 20:21
Lewy obrońca Bruk-Bet Termaliki Nieciecza – Guilherme Haubert Sitya – jest pierwszym letnim wzmocnieniem Jagiellonii Białystok. Defensor rodem z Brazylii podpisał z podlaskim klubem 3-letni kontrakt.
Jest pierwszy transfer Jagiellonii. Do żółto-czerwonej paczki dołącza Guilherme
Fot: jagiellonia.pl

Bardzo szybko, bo już dzień po zakończeniu sezonu, białostocka Jagiellonia rozpoczęła budowanie kadry na kolejne rozgrywki. Pierwszym nabytkiem, który pomoże Żółto-Czerwonym podczas bojów w europejskich pucharach, jest Guilherme Haubert Sitya – Brazylijczyk z portugalskim paszportem.

- Jestem szczęśliwy, że tak szybko udało nam się uzyskać porozumienie. Sądzę, że to bardzo dobry ruch zarówno dla mnie, jak i klubu. Jagiellonia wczoraj świętowała wicemistrzostwo, dlatego uważam, że to dla mnie duży krok w przód. Wierzę, że pomogę zespołowi w odnoszeniu kolejnych sukcesów – powiedział Guilherme na łamach oficjalnej strony białostockiej drużyny.

27-letni zawodnik to lewy obrońca, który przez 10 ostatnich miesięcy reprezentował barwy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. W drużynie Słoni wystąpił w 24 spotkaniach i zanotował w nich 4 asysty. Wcześniej sporo czasu spędził w Rumunii, gdzie grywał w takich zespołach jak Petrolul Ploiesti czy Steaua Bukareszt, z którą w 2015 r. zdobył mistrzostwo kraju.

Guilherme związał się z Jagiellonią 3-letnim kontraktem, który wejdzie w życie 1 lipca.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1157 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39