Jest przełamanie. Wigry znów wygrywają

2021.03.21 15:59
Po trzech meczach bez zwycięstwa suwalskie Wigry nieco utraciły kontakt z II-ligową czołówką. Na szczęście zła passa nareszcie dobiegła końca. W niedzielę (21.03) Biało-Niebiescy okazali się lepsi od Garbarni Kraków.
Fot: Wigry Suwałki

Podopieczni Dawida Szulczka w marcowych meczach zdobyli zaledwie 1 punkt, dlatego na domowy bój z Garbarnią Biało-Niebiescy wyszli mocno zmotywowani. Od pierwszych minut rywalizacji Wigry próbowały narzucić swój styl gry, aktywny był zwłaszcza Denis Gojko, ale dwa kwadranse zmagań nie przyniosły goli. Wynik meczu uległ zmianie dopiero w 38. minucie, gdy z prawej strony boiska płaskie wstrzelenie futbolówki w pole karne zaserwował Michał Orzechowski, a następnie świetnym wykończeniem popisał się Elso Brito. Przed przerwą również ekipa z Krakowa miała swoje okazje do pokonania Hieronima Zocha, lecz defensywa suwalczan nie skapitulowała.

Co działo się w drugiej połowie? Gospodarze, za sprawą trafienia Denisa Gojki, szybko wyszli na prowadzenie 2:0, którego już do końca potyczki nie oddali. Biało-Niebiescy mądrze przetrzymywali piłkę, szukali swoich szans w kontratakach, a ponieważ Garbarnia nie miała pomysłu na sforsowanie szyków obronnych przeciwnika, Podlasianie nie musieli w ostatniej fazie zmagań drżeć o rezultat. Zespół trenowany przez Dawida Szulczka wygrał na własnym terenie bardzo pewnie i w dobrych nastrojach może przygotowywać się do kolejnego spotkania.

W przyszłą sobotę (27.03) Wigry zmierzą się w delegacji z rezerwami Śląska Wrocław.

Wigry Suwałki - Garbarnia Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: Elso Brito 38, Denis Gojko 49

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Michał Orzechowski (70' Grzegorz Aftyka), Martin Dobrotka, Wojciech Kamiński, Rafał Grzelak, Elso Brito (60' Daniel Liszka) - Denis Gojko (82' Cezary Sauczek), Patryk Mularczyk (61' Mateusz Sowiński), Bartłomiej Babiarz (61' Adrian Karankiewicz), Patryk Czułowski - Kamil Adamek

Garbarnia Kraków: Dorian Frątczak - Jakub Kowalski (61' Mateusz Surma), Marek Masiuda, Donatas Nakrosius, Michał Rutkowski - Daniel Morys (60' Błażej Radwanek), Mateusz Duda, Jakub Janik (46' Bruno Wacławek), Kamil Kuczak, Grzegorz Marszalik (79' Jakub Górski) - Michał Fidziukiewicz (79' Michał Feliks)