Jeszcze więcej ścieżek. Kolejne powstaną przy Hetmańskiej i Pogodnej

2017.09.20 09:41
W Białymstoku powstaną kolejne ścieżki rowerowe. Miasto poszukuje wykonawcy tych inwestycji. Przedsiębiorstwa zainteresowane zamówieniem mogą się zgłaszać do 2 października.
Jeszcze więcej ścieżek. Kolejne powstaną przy Hetmańskiej i Pogodnej
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Po raz kolejny długość dróg rowerowych w Białymstoku się powiększy. Nowe ścieżki powstaną wzdłuż ul. Hetmańskiej, na odcinku od ul. ks. J. Popiełuszki do ul. Marczukowskiej, oraz wzdłuż ul. Pogodnej, na odcinku od ul. Gen. J. Bema do ul. Składowej.

Wyłoniony w przetargu wykonawca przeprowadzi prace rozbiórkowe i budowlane. Wykona nawierzchnię ścieżek rowerowych i chodników. Prace przy ul. Hetmańskiej obejmą odcinek o długości 571 m, który połączy się ze ścieżkami na Placu Fieldorfa "Nila" i projektowaną drogą rowerową na ul. Marczukowskiej. Natomiast przy ul. Pogodnej zostanie wybudowana droga rowerowa o długości 428 m, która połączy się ze ścieżką biegnącą wzdłuż ul. Składowej.

– Już niedługo rowerzyści będą mogli jeszcze bardziej komfortowo poruszać się po mieście. Rowerowa mapa Białegostoku znowu się powiększy. Obie nowe ścieżki połączą się z istniejącymi drogami rowerowymi, co znacząco ułatwi podróżowanie rowerem przez miasto – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

Nowe ścieżki dla rowerzystów mają być gotowe na koniec listopada. Jest to kolejna inwestycja rowerowa uruchomiona przez miasto w ostatnim czasie. Wykonawcy już rozpoczęli pracę nad stworzeniem ścieżki wzdłuż ul. Radzymińskiej. Niedawno natomiast wyłoniono firmy, która zajmą się ścieżkami przy ul. I Armii Wojska Polskiego i Zwierzynieckiej.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1300 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39