Jubileuszowy Rajd Podlaski. Na linii startu stanie aż 80 załóg

2021.06.11 13:45
W najbliższy weekend (12-13.06) zorganizowana zostanie 40. edycja Rajdu Podlaskiego. Sportowo-motoryzacyjne wydarzenie połączone będzie z rodzinnym piknikiem.
Jubileuszowy Rajd Podlaski. Na linii startu stanie aż 80 załóg
Fot: Grzegorz Chuczun
W sobotę startuje 40. Rajd Podlaski

Jubileuszowa edycja Rajdu Podlaskiego ma zostać zapamiętana na długo. Dlaczego? Po pierwsze, zawody ponownie będą jedną z rund litewskiego czempionatu w rallysprintach (LARSĆ), po drugie, do udziału w imprezie zapisało się aż 80 ekip, a po trzecie, dopełnienie rajdu stanowić ma specjalny piknik (więcej: Piknik rajdowy przy Teatrze Dramatycznym. Planowane są atrakcje dla całych rodzin).

Ceremonie startu i mety odbędą się na placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Teatrze Dramatycznym w Białymstoku, natomiast strefa serwisowa oraz biuro rajdu zostaną zlokalizowane w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Z tego też powodu w sobotę i niedzielę wyłączona zostanie z ruchu droga wewnętrzna łącząca ulice Myśliwską i Borsuczą.

Załogi startujące w klasyfikacji RO oraz LARSĆ przejadą 8 odcinków specjalnych (dwukrotnie: prolog Tor Białystok, OS Niewodnica Nargilewska-Kolonia, OS Glejsk, OS Zubry), a uczestnicy klasyfikacji SKJS zmierzą się z 7 próbami sprawnościowymi.

Uroczysty start 40. Rajdu Podlaskiego zaplanowano na sobotę na godz. 17.00.

Więcej informacji: 40. Rajd Podlaski

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

477 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39