Juwe wspiera Żubry! Do pełnej kwoty jeszcze sporo brakuje, warto pomóc!

2024.05.10 11:34
Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej z okazji nadchodzących Dni Kultury Studenckich organizuje liczne akcje i wydarzenia. Jedną z nich jest zbiórka na rzecz żubrów. Na chwilę obecną zebrano nieco ponad 10 proc. planowanej kwoty. Organizatorzy zachęcają do pomocy.
Juwe wspiera Żubry! Do pełnej kwoty jeszcze sporo brakuje, warto pomóc!
Fot: zbiórka/Juwe wspiera żubry

W ramach akcji charytatywnej "Juwe wspiera żubry" organizowanej w ramach Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2024 zorganizowano zbiórkę na rzecz tych zwierząt.

Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej chce pomóc rodzeństwu żubrów - Poskromowi i Poranii. Zwierzęta te urodziły się w Poznańskim Ogrodzie Zoologicznym w 2021 roku, obecnie znalazły swój dom w naszym, białostockim Akcent ZOO.

Poskrom i Porania to nie tylko żubry, ale także symbol natury i dziedzictwa przyrodniczego naszego kraju. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wspólnie zadbali o ich dobrostan - przypominają organizatorzy zbiórki.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na codzienne wyżywienie i opiekę nad żubrami. 

Aktualnie udało się zebrać nieco ponad 500 zł z planowanych 5000 zł. Zbiórka potrwa jeszcze ponad miesiąc. Osoby, które chciałyby wziąć udział w akcji, mogą wpłacać pieniądze na adres: Juwe wspiera Żubry!

Redakcja JK
24@bialystokonline.pl

1273 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39